آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86982
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 13:0
تعداد بازدید : 967

انتقاد عضو شورا از نحوه تشکیل جلسات

کار نظام در شورای عالی فضای مجازی معطل مانده است

سیدعزت الله ضرغامی عضور شورای عالی فضای مجازی در نشست هم اندیشی گفتمان انقلاب اسلامی با عنوان «مقابله با نفوذ فکری و فرهنگی» گفت: امروز معتقدم که کار در شورای عالی فضای مجازی خیلی معطل مانده و درواقع کار نظام در این حوزه بر زمین است و دستورات زیادی پشت در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

مهر- ضرغامی گفت: درست زمانی که پروژه نفوذ با هجمه سنگین در حوزه فضای مجازی صورت می گیرد، ما یک جلسه را هم نمی توانیم تشکیل دهیم و در این حوزه عقب ماندگی های زیادی داریم.
عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: دشمن در انتخابات مجلس در حوزه فضای مجازی سرمایه گذاری زیادی انجام داده است و سعی می کند، بهره برداری سیاسی خود را انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: خیلی ها ممکن است بخواهند با حربه نفوذ، وحدت کشور را بر هم بزنند و در قالب حزب اللهی بودن این کار را انجام دهند؛ صد درصد احتمال دارد چنین اتفاقی بیفتد.
ضرغامی با بیان اینکه دشمن در حوزه فرهنگی بر روی خواص یعنی هنرمندان و رسانه ای ها کار می کند، گفت: دشمن وقتی مبانی فکری خواص را تغییر داد می تواند روی جامعه تاثیر گذار باشد. مانند برخی چهره ها که امروز در جلسات مناظره از رضاخان خوب می گویند یا اینکه کلا استقلال کشور را زیر سوال می برند.
وی افزود: وقتی نخبگان دچار استحاله شدند، صریح یا با پوشش روی مردم تاثیر می گذارند.
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان محتوای شبکه های اجتماعی، گفت: شبکه های اجتماعی دیکتاتوری اقلیت و تحمیل عقیدتی بر اکثریت است. وقتی در فضای مجازی یک نگاه را جا انداختند بخشی از عوام با آن همراه می شوند و سایرین حتی نخبگان نیز سکوت می کنند و تحت تاثیر قرار می گیرند.
وی افزود: حضور حزب اللهی ها در این فضا خیلی مناسب نیست، زیرا سوال طرح می شود ولی پاسخ گرفته نمی شود. در این شبکه ها در اصل تشکیک می کنند و باعث می شوند که ریشه های فکری نخبگان را بزنند؛ بنابراین وقتی افراد پاسخ و سخنی نداشته باشند از صحنه خارج می شوند.
رییس سابق سازمان صدا و سیما تصریح کرد: حرکت رهبری در حوزه نفوذ، حرکتی هوشمندانه در جهت مبارزه با ارتجاع و غارت منابع
 ملی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :