آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87017
تاریخ انتشار : 19 آبان 1394 16:2
تعداد بازدید : 673

حمله به ایمیل ایمن پروتون با پرداخت باج متوقف شد

ProtonMail ارائه دهنده خدمات ایمیل رمزگذاری شده مورد حملات شدید و بی سابقه DDoS قرار گرفته و سرورهای آن به همین علت از کار افتاده اند.

 خبرگزاری فارس- مهاجمان برای متوقف کردن حملات خود از ProtonMail درخواست باج کرده اند و نکته جالب در این میان موافقت با پرداخت مبلغ مورد درخواست از سوی مدیران ProtonMail بوده است.
علت این امر استفاده بیش از 100 شرکت و موسسه تجاری از خدمات ProtonMail و لزوم دسترسی سریع آنها به داده های شان بوده است. مدیران این سرویس ایمیل گفته اند در ابتدا تمایلی به تسلیم شدن در برابر هکرها نداشته اند، اما برای جلب رضایت مشتریان خود مجبور به این کار شده اند.
حمله یاد شده در نیمه شب سوم نوامبر به وقت محلی رخ داده و ظاهرا چند مورد مشابه به آن نیز در هفته های قبل در کشور سوییس رخ داده است. حمله اولیه ProtonMail را به مدت 15 دقیقه از دسترس خارج کرد و تکرار آن در ساعت 11 صبح و 2 بعد از ظهر روز بعد با ایجاد ترافیک 100 گیگابیتی در ثانیه دیتاسنتر و روترهای ProtonMail در زوریخ، فرانکفورت و ... را از کار انداخت.
به دنبال این حملات و درخواست باج مهاجمان مبلغی اعلام نشده در قالب واحد پول اینترنتی بیت کوین به آنان پرداخت شده است. جالب اینکه ProtonMail می گوید در برابر تکرار حملات مشابه آسیب پذیر است و قصد دارد سالانه صدهزار دلار برای افزایش ایمنی خود هزینه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :