آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87068
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 11:24
تعداد بازدید : 881

رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد:

تخفیف 20 درصدی مالیات برای نصب صندوق مکانیزه فروش

رییس اتاق اصناف با بیان این که سیاست تشویقی جدیدی برای نصب صندوق مکانیزه فروش در اصناف تهیه شده است، گفت: ۳۹ صنف مشمول نصب صندوق مکانیزه فروش می شوند.

فناوران- علی فاضلی در مورد آخرین اقدامات انجام شده برای نصب صندوق های مکانیزه فروش (POS) با توجه به تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه، اظهار داشت: این مساله به صورت لایحه از سوی دولت مطرح است که آن را به مجلس ارسال و وضعیت نهایی آن مشخص شود که بعید به نظر می رسد، در مجلس فعلی به نتیجه برسد.
39 اتحادیه مشمول نصب صندوق های مکانیزه
فاضلی در خصوص توافق انجام شده با سازمان امور مالیاتی کشور در مورد اینکه این صندوق ها در چه اتحادیه هایی باید نصب و برقرار شود، گفت: تاکنون 39 اتحادیه صنفی مشمول نصب صندوق های مکانیزه شده اند و از سال 90 که این طرح آغاز شد، زیرساخت لازم برای اجرا فراهم نبود و حتی زمانی بحث کمبود صندوق فروش مطرح شد، اما اکنون هم واردات صندوق فروش به اندازه کافی انجام شده و هم تولید داخلی وجد دارد که قبلا نبوده است.
فاضلی ادامه داد: اینکه چه صنوفی باید در اولویت قرار گیرند، توافقی است که بین اصناف و سازمان امور مالیاتی انجام شده، چرا که برخی از صنوف شرایط لازم برای نصب را ندارند.
وی اظهار امیدواری کرد: اگر دولت همین لایحه را اصلاح کرده و قانون آن را به درستی اجرا کند، ظرف 3 سال آینده همه صنف‎های کشور به صندوق های مکانیزه فروش مجهز خواهند شد.
وی با تاکید بر اینکه اتاق اصناف ایران در کنار سازمان امور مالیاتی در تعیین آیین نامه این حوزه نقش موثری داشته است، گفت: سیاست های تشویقی برای نصب این صندوق ها در نظر گرفته ایم که نمونه آن پیشنهاد تخفیف 20 درصدی از اصل مالیات مشاغل سالانه بوده است و به غیر از آن واحدهایی که از این صندوق ها استفاده کنند، می توانند هنگام صدور فاکتور برای مشتری نیز 20 درصد از قیمت خرید را تخفیف دهند.

 همکاری با اتاق اصناف مشهد برای نصب صندوق های مکانیزه
در همین راستا اتاق اصناف مشهد نیز از شرکت‎هایی که در زمینه سامانه فروش و صندوق‎های فروشگاهی فعالیت دارند، دعوت به همکاری کرد.  
بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه اتاق اصناف مشهد در نظر دارد نسبت به اجرای مراحل نصب، راه‎اندازی و استفاده از سامانه فروش و صندوق‎های فروشگاهی طبق موضوع مواد 121 برنامه پنجم و 71 نظام صنفی رایانه‎ای و 169 مکرر قانون مالیات‎های مستقیم، برای اعضای مشمول خود اقدام کند، از تمامی شرکت‏ها و افرادی که در این زمینه دارای سابقه مفید هستند دعوت شده که با اتاق اصناف همکاری داشته باشند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :