آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87070
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 11:30
تعداد بازدید : 819

اپراتورهای مجازی سیم کارت اختصاصی می دهد

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: شبکه اپراتورهای مجازی از پشت آنتن های رادیویی وBTSهای کنونی اپراتورهای اصلی شروع می شود و می توانند با شماره و سیم کارت های مختص خود اقدام به بازاریابی مشترکان جدید کنند.

خبرگزاری تسنیم- صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه بعد از پروانه های ارتباطات ثابت و تعیین تکلیف باندهای فرکانسی خدمات TD-LTE  نوبت آن رسیده تا سراغ تعیین تکلیف اپراتورهای مجازی موبایل برویم، درباره ضرورت این کار گفت: اکنون تعدادی متقاضی برای دریافت پروانه های MVNO (اپراتورهای مجازی) آمده اند و ما هم درصدد بررسی صلاحیت آنها هستیم.
وی عنوان کرد: اکنون سه اپراتور اصلی و فعال موبایل در کشور داریم که جهت ایجاد فضای رقابتی بین آنها مجبور به پیاده سازی راهکارها و اقداماتی هستیم. یک راهکار این است که پروانه اپراتور دیگری را تهیه و اعطا کنیم که هزینه و سرمایه گذاری بسیار زیادی می طلبد.او افزود: اما راهکار دیگر که در دنیا نیز مرسوم است، اعطا پروانه های اپراتورهای مجازی موبایل است. اپراتورهای مجازی به این معنی که دارای شماره و سیم کارت مستقل خود هستند اما شبکه آنها از پشت آنتن های رادیویی و BTSها شروع می شود.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری با تاکید بر اینکه MVNOها حق انتخاب بیشتری به مشترکان موبایل می دهند، اذعان کرد: MVNOها به دلیل تعاملات مستقیم با اپراتورها و از آن جهت که بخشی از ظرفیت شبکه آنها را فعال می کنند، همواره کیفیت بهتری از شبکه اپراتور اصلی دریافت کرده و در اختیار مشترکان قرار می دهند.
عباسی شاهکوه با بیان اینکه به این ترتیب حق انتخاب مشترکان بالا می رود، درباره برخی سرویس های این اپراتورهای نوظهور گفت: ممکن است یک اپراتور مجازی فقط به ارایه خدمات سلامت بپردازد، دیگری به فکر ارایه خدمات پس از فروش برای خودروها باشد و یکی در حوزه بانکی فعالیت کند.
مسولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سال گذشته و هم زمان با ارتقا پروانه اپراتورهای اول و دوم ارتباطی، تدارک ورود اپراتورهای مجازی به ایران را دیدند و امسال نیز حق امتیاز پایه این اپراتورها در جلسه هیات دولت با حضور رییس جمهور به میزان 50 میلیارد ریال و پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه نوع دوم 20 میلیارد ریال تعیین و تصویب شد.
در آن جلسه عنوان درآمد پیش بینی شده در طرح تجاری این اپراتورها بیش از 200 میلیارد ریال عنوان و مقرر شد به ازای هر 50 میلیارد ریال 10 درصد به حق امتیاز اضافه گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :