آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87083
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 12:32
تعداد بازدید : 870

ثبت نام اینترنتی عتبات در سامانه سماح

مدیرکل عتبات سازمان حج از آغاز صدور روادید برای ثبت نام شدگان در سامانه سماح با قیمت ۳۰ دلار خبر داد و گفت: تاکنون ۶۴۰ هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده اند؛ هنوز سامانه باز است و ثبت نام شدگان باید به دفاتر زیارتی مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس- محسن نظافتی درباره استقبال متقاضیان سفر به عتبات در اربعین از سامانه سماح گفت: تاکنون 640 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که بیمه آنها در دست اقدام است.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز صدور روادید عراق برای ثبت نام شدگان در سامانه سماح خبر داد و گفت: طبق اعلام دولت عراق افرادی که به صورت گروهی اقدام به دریافت ویزا کنند باید نفری 30 دلار هزینه کنند و قیمت صدور ویزای انفرادی 40 دلار است.
وی افزود: تمام کسانی که در سماح ثبت نام کردند به صورت گروهی و با قیمت 30 دلار ویزا می گیرند و گروه هایی که تشکیل می شود از 5 تا 10 نفره است.
نظافتی ادامه داد: متقاضیانی که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند باید به دفاتر زیارتی که در روند ثبت نام انتخاب کردند مراجعه کنند و مدارک مربوطه شامل پاسپورت، دو قطعه عکس، 30 دلار و 10 هزار تومان پول را به دفتر زیارتی بدهند و روند صدور ویزای آنها آغاز می شود.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هم اکنون 2200 دفتر زیارتی مجاز در کشور فعال است، گفت: برای ثبت نام شدگان در سماح پیامکی می آید که بعد از آن می توانند به دفاتر زیارتی مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :