آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87101
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 13:56
تعداد بازدید : 1094

عمر دسکتاپ رو به پایان است

عده ای از کاربران بر این باورند که عمر رایانه های شخصی به سر رسیده است. ولی آیا واقعا این دستگاه ها در حال مردن هستند؟

همکاران سیستم- به گزارش وبسایت ZDnet، اگر مبنای بخشی از این سوال را میزان فروش تلفن های همراه و تبلت قرار دهید، پاسخ به آن مثبت خواهد بود.
دستگاه های موبایلی برای چهارمین سال متوالی نسبت به رایانه های شخصی فروش بیشتری داشتند. برای این قبیل دستگاه ها هیچ نشانه ای مبنی بر کاهش سرعت فروش دیده نمی شود و البته این در حالی است که فروش رایانه های شخصی همچنان کاهش 
می یابد.بندیکت ایوانس، از کارشناسان Andreesen Horowitz  اطلاعاتی را منتشر کرده و در آن دلایل قانع کننده آورده است که نشان می دهد پارادایم کنونی در خصوص بازار جهانی رایانه های شخصی در حال تغییر است. او می گوید که در بازار کنونی به ازای هر ۵ دستگاه موبایلی یک رایانه شخصی فروخته می شود.
ایوانس اعلام کرد طی چند سال آینده تعداد دستگاه های موبایلی فروخته شده نسبت به رایانه های شخصی ۱۰ به یک می شود. این پیش بینی منطقی به نظر می رسد، البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که چرخه به روزرسانی دستگاه های موبایلی و خرید مدل جدیدتر بسیار سریع تر از رایانه های شخصی صورت می گیرد. ولی بدون در نظر گرفتن این دلیل، بازار جهانی رایانه های شخصی برای ادامه حضور این دستگاه در حال تغییر است.
به گفته ایوانس، شرکت های بزرگی چون مایکروسافت،Adobe  و از این قبیل، سیاست های خود را بر دستگاه های موبایلی متمرکز کرده اند و این موضوع نشان می دهد که آنها هم آینده روشنی برای رایانه های شخصی نمی بینند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :