آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87109
تاریخ انتشار : 20 آبان 1394 14:15
تعداد بازدید : 1104

توصیه هایی برای جلوگیری از هک تصاویر موبایل

به گفته رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی، اگر علاقمند به عکاسی با تلفن شخصی خودتان هستید و نمی خواهید اطلاعات موقعیتی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، حتماً گزینه های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید.

ایسنا- بر اساس گزارش سرهنگ سیدغلامرضا حسینی، امروزه با گسترش تجهیزات مدرن باید دقت کرد که استفاده از این گونه امکانات در حین جذابیت دارای مخاطراتی نیز برای استفاده کنندگان است که یکی از این امکانات قابلیت عکس برداری حرفه ای و موقعیت یابی عکس های گرفته شده است که روی گوشی های موبایل تعبیه شده و روز به روز شاهد پیشرفت و ارتقاء امکانات جانبی آن هستیم.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی، تاکید کرد: اگر علاقمند به عکاسی با تلفن شخصی خودتان هستید و نمی خواهید اطلاعات موقعیتی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، حتما گزینه های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید.
حسینی تصریح کرد: وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید دوربین اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر می کند، همچنین برخی اطلاعاتی مثل نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می شوند.
وی با بیان اینکه این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده است، افزود: هنگامی که شما تصاویر خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید افراد مختلفی می توانند این اطلاعات را مشاهده و از آن ها سوء استفاده کنند.رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی، با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان تصاویر خصوصی خود را روی تلفن های همراه نگهداری نکنید، گفت: از عکسبرداری توسط تلفن همراه در محافل خصوصی جدا خودداری کرده و سعی کنید از دوربین های دیجیتالی که صرفا جهت عکسبرداری بکارگیری می شود در این خصوص استفاده کنید.
حسینی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان عکس ها و اطلاعات شخصی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید.وی با بیان اینکه هشدارهای پلیس را جدی بگیرید، از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس
 Cyberpolice.ir بخش تماس گزارش دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :