آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87498
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:13
تعداد بازدید : 826

مخابرات: تهران را شهر هوشمند می کنیم

مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران گفت: شرکت مخابرات ایران به عنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی منطقه، با اجرای پروژه های حوزه شبکه، همواره بهترین خدمات را به مشتریان ارایه خواهد داد.

روابط عمومی مخابرات - حاجی محمدی، مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران، در جلسه تکمیلی آموزشی OJT پروژه IP NOC، با بیان این مطلب افزود: با اجرای پروژه هایی نظیر NGM IMS، NTN، IP NOC، IPNI در شرکت مخابرات ایران، با هدف توسعه، بهسازی و به روز بودن فناوری های مبتنی بر IP، مشکلی برای ارایه خدمات نوین به مشتریان نخواهیم داشت.
حاجی محمدی، گستردگی شبکه و ارایه خدمات چند محصولی را برای شرکت مخابرات ایران بزرگترین مزیت دانست و گفت: با وجود اپراتورهای ارایه خدمات ارتباطی، شرکت مخابرات ایران، در حوزه های سیار، دیتا و تلفن ثابت، با افزایش توانمندی در بازار رقابت، همواره در پی ارایه خدمات نوین و با کیفیت به مشتریان است.
وی با بیان این که پیاده سازی کامل شبکه IP در مخابرات ایران، بستر ارایه انواع خدمات مبتنی بر IT را تا مدت های زیاد غنی خواهد کرد اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از شبکه مخابرات، تهران و شهرهای بزرگ کشور را به شهر هوشمند در ابعاد مختلف فناوری تبدیل کنیم.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران، با بیان اینکه پروژه طراحی IP NOC در 27 آذر ماه سال جاری به پایان خواهد رسید گفت: در فاز اول این پروژه، وضع موجود شبکه مخابرات ایران در سطح کشور شناسایی و تحلیل شد، پس از شناخت کامل، فاز دوم که ارایه نقشه پیاده سازی بود به پایان رسید، فاز سوم اجرای پروژه، شامل طراحی جزییات شبکه مدیریت متمرکز تجهیزات دیتا مبتنی بر بستر IP و همچنین به دست آوردن RFP و فهرست تجهیزات مورد نیاز است. فاز آخر این پروژه شامل POC) Proof of concept) به منظور اجرای بخش کوچکی از پروژه برای تأیید صحت عمل بخش های طراحی شده و انجام تست های لازم با انتخاب چند سناریوی مشخص به منظور ورود به مرحله پیاده سازی بعد از اتمام این پروژه در حال انجام است.
حاجی محمدی در خصوص استفاده از متخصصان داخلی شرکت در اجرا و تعمیم این پروژه به بخش های دیگر گفت: پس از این که طراحی شبکه بخش IP توسط شرکت مشاور KT انجام شد، به دلیل تغییر نگرش و سیاست شرکت مخابرات ایران در بکار گیری کارکنان داخلی متخصص حوزه شبکه، امیدواریم با استفاده از توان نیروهای متخصص آموزش دیده در این حوزه و دوره های آموزشی برگزار شده در داخل و خارج از کشور بتوانیم ضمن پیاده سازی هرچه سریع تر این پروژه در بخش های دیگر شبکه مخابراتی کشور با تکیه به توان داخلی، مدیریت شبکه یکپارچه مخابرات ایران را به ثمر برسانیم. اکنون نیز دوره تکمیلی آموزشی دو روزه OJT پروژه IP NOC در سه گروه، هر گروه 10 استان در حال برگزاری است.
مدیر امور شبکه شرکت مخابرات ایران در پایان سخنان خود از کارشناسان حوزه شبکه مجموعه مخابرات ایران خواست، تا با بهره گیری از اصول و روش های تدوین شده و با همت و پشتکار روز افزون در پیاده سازی کامل شبکه یکپارچه مبتنی بر IP و در جهت تحقق اهداف تعیین شده شرکت مخابرات ایران تلاش کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :