آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87500
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:14
تعداد بازدید : 877

در دومین سمینار امنیت اطلاعات در سازمان‎ها عنوان شد:

مدیران سازمان‎ها درک درستی از امنیت اطلاعات ندارند

رییس هیات مدیره شرکت ارتباط امن در حاشیه دومین سمینار تخصصی راهکارهای امنیت اطلاعات در سازمان‎ گفت: متاسفانه علی‏رغم تمام تلاش های صورت گرفته کماکان مدیران سازمان‎ها درک درستی از مقوله امنیت اطلاعات ندارند و بیشتر تمرکز خود را روی لایه‏های ورودی شبکه می‎گذارند.

فناوران- محمد مبصری افزود: در سازمان‎های ایرانی بحث کاربران، سایت‏ها و آموزش اصلا دیده نمی‎شود و در الویت آخر قرار دارد در صورتی‎که در کل دنیا این موضوع به عنوان نقطه‎ای آسیب پذیر مورد توجه مدیران است.
وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت بودجه‎ای این موضوع مورد اهمیت قرار نگرفته است، گفت: مقوله امنیت اطلاعات در سازمان‎ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که در تمام دنیا حتی خاورمیانه اگر یک سیستم وجود داشته باشد باید امنیت آن تامین شود ، اما در ایران به دلایل گوناگونی مثل کمبود بودجه اهمیتی به آن نمی‎دهند.
مبصری اضافه کرد: هرچند نسبت به سال‎های گذشته جایگاه امنیت اطلاعات در سازمان‎ها کمی ارتقا یافته است ولی هنوز ضعف زیادی در این زمینه وجود 
دارد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباط امن همچنین در مورد برگزاری کارگاه‎های آموزشی برای سازمان‎ها گفت: شرکت به طور منظم هر ماه یک کارگاه آموزشی برگزار می‎کند که کارگاه‎های محصول محور آن رایگان است.
وی افزود: اکثر نیازها و درخواست‎ها توسط کارشناسان ما ایجاد می‎شود. درحالی‎که اگر مدیران سازمان‎ها به کارگاه ها و سمینارها می‎آمدند قطعا باعث می شد سازمان‎ها در نقطه بهتری قرار گیرند.
مبصری گفت: باتوجه به اینکه بحث آموزش اهمیت بسیار زیادی دارد تلاش می کنیم کارگاه‎های آموزشی را افزایش دهیم.
در این سمینار همچنین علی مختاری مدیر مهندسی شرکت فرانسوی DenyAll در خصوص اینکه مدیران چگونه متوجه شوند که امنیت اطلاعات دغدغه فکریت آنها هست یا نه به ارایه توضیحاتی پرداخت. 
وی گفت: 5 گام در این خصوص ضروری است. نخست اینکه مدیران بررسی کنند که کارکنان به چه اسناد و مدارکی دسترسی دارند و از چه ابزارهایی برای به اشترک گذاری فایلها استفاده کنند.
وی افزود: گام سوم ایجاد یک آزمون کوتاه برای سنجیدن میزان دانش کارکنان پیرامون امنیت اطلاعات است و همچنین مشخص کنید که آیا سیستم‎های امنیتی شما می‎تواند نفوذ نیروهای خودی را به اتفاق تشخیص دهد.مختاری در مورد پنجمین گام گفت: در نهایت مدیران باید مشخص کنند که تحقیقات می‎تواند خسارت‎ها و زیان‎های مالی ناشی از نشت اطلاعات را مشخص کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :