آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87504
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:23
تعداد بازدید : 855

چیزی به نام تبلت دانش آموزی نداریم!

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر چیزی به عنوان تبلت دانش آموزی سراسری که قابل توصیه به مدارس باشد در آموزش و پرورش نداریم، گفت: متاسفانه مد شده است هر کس بخواهد تبلت هایش را با شمارگان بالا به فروش برساند نام “تبلت دانش آموزی" را بر محصولاتش می گذارد.

ایسنا - حمیدرضا کفاش با بیان اینکه همچنان بر اساس مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع است، درباره تبلیغاتی مبنی بر فروش تبلت های دانش آموزی اظهار کرد : اکنون شرکت ها مشغول کار بر روی تلفن های همراه دانش آموزی هستند که باید به ما عرضه کنند و چنانچه شرایط و استانداردهای لازم را داشته باشند با آن ها همکاری می کنیم.
وی افزود: اما درباره تبلت های دانش آموزی باید گفت که اکنون مد شده است هر کس بخواهد تبلت هایش را با شمارگان بالا به فروش برساند نام “تبلت دانش آموزی" را بر محصولاتش می گذارد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تبلت دانش آموزی باید از استانداردهایی برخوردار باشد، گفت: این استانداردها را باید مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مشخص کند. محتوای تبلت ها هم باید توسط سازمان پژوهش تایید شود تا قابل استفاده برای دانش آموزان باشد.
کفاش ادامه داد: در غیر اینصورت اقلامی با عنوان تبلت دانش آموزی اجازه ورود به مدارس را ندارند. در واقع اکنون چیزی به عنوان تبلت دانش آموزی سراسری که قابل توصیه به مدارس باشد در آموزش و پرورش نداریم، اما جهت گیری ما بهره گیری از تکنولوژی های
 فناورانه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :