آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87575
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 11:26
تعداد بازدید : 801

رییس اتحادیه صادرکنندگان نرم‎افزار:

نمایشگاه نرم‎افزار پایان بهمن ماه برگزار می‎شود

رییس اتحادیه صادرکنندگان نرم‎افزار در نشست رایزنان بازرگانی ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام برگزاری نمایشگاه محصولات نرم افزاری در پایان بهمن ماه گفت: در حوزه معرفی فرصت‎های سرمایه‎گذاری بخش نرم‎افزاری کشور، بهمن ماه سال جاری نمایشگاهی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار می‎شود.

فناوران- محمدرضا طلایی افزود: یکی از امکاناتی که رایزنان بازرگانی می توانند در اختیار شرکت‎های فعال در این حوزه قرار دهند اطلاعات بازار صادراتی کشورهای هدف است.
 استفاده از توان رایزنان بازرگانی 
همچنین در این نشست شاهرخ میرزاحسینی رایزن ایران در مجارستان گفت: مجارستان می‏خواهد هاب نانوتکنولوژی باشد و به این منظور زمینه‎های همکاری مناسبی با شرکت‎های ایرانی وجود دارد.
وی افزود: باید راهکارهای توسعه همکاری ها و استفاده از توان رایزنان بازرگانی در توسعه صادرات محصولات دانش‎بنیان مورد بررسی قرار گیرد، چراکه رایزنان می‎توانند در حوزه مبادلات با کشورها اقداماتی مناسب انجام دهند.
بیرنگ معاون امور بین‎الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این نشست اظهار کرد: تعداد متخصصین و شرکت‏های فعال در حوزه فناوری افزایش یافته است و چند صد شرکت فعال در حوزه فناوری‎های نوین محصولات خود را به بازار ارایه دهند و بازار صادراتی مناسبی نیز به دست آوردند.
 حمایت ازصادرات دانش بنیان
استیری مدیرکل دفترتوسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: ذیل آیین‎نامه‎ها و دستورالعمل‎های قانون حمایت از شرکت‎ها و موسسات دانش‎بنیان حدود 1800 شرکت تایید صلاحیت شده‎اند و برنامه‎های معاونت علمی و فناوری و مجموعه‏های وابسته در حمایت از این شرکت‏ها است.
همچنین صندوق نوآوری و شکوفائی نیز که با سرمایه 3000 میلیارد تومان تاسیس شد یکی از نهادهای حمایت کننده از شرکت‎های دانش بنیان در حوزه توسعه صادرات 
است.
وی در ادامه گفت: پورتال 4 زبانه‏ای در آینده نزدیک به بهره برداری می‎رسد و قادر است به زبان‎های فرانسه، انگلیسی، عربی و فارسی، مشخصات فنی، قیمت، عکس و فیلم و سایر اطلاعات 200 محصول دانش بنیان را ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :