آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87583
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 11:50
تعداد بازدید : 869

تاکید چندین باره قایم مقام وزیر صنعت:

هیچ مجوزی برای نمایندگی اپل صادر نشده است

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام اینکه تاکنون مجوزی برای نمایندگی اپل در ایران صادر نشده است، دلیل ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی آمریکایی را تشریح کرد.

ایسنا- مجتبی خسروتاج درباره بخشنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی آمریکایی، اظهارکرد: در درجه اول تذکری بود که مقام معظم رهبری ارایه کردند که امروز در فضای تبلیغاتی شاید عده ای بخواهند این شایبه را به وجود بیاورند که با توافق با 1+5 ، ایران از سیاست های تاکید بر تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی منصرف شده و قصد دارد دروازه کشور را به روی خارجی ها باز کند. 
خسروتاج تصریح کرد: از ابتدای انقلاب، شرکت ها در بخش‎خصوصی ما همواره کالاهای صنعتی و تکنولوژیکی دنیا را از همه جا به جز رژیم اشغالگر قدس وارد می کردند؛ همانطورکه همین الان هم کالاهایی مثل گوشی اپل که ساخت آمریکاست را بخش خصوصی وارد می کند. 
وی درباره دلیل نداشتن نمایندگی رسمی اپل در کشور نیز گفت: دلیل اصلی فقدان حضور نمایندگی های رسمی اپل در کشور، شرایط تحریم بوده است اما چون یک نیاز ضروری مردم بود، نخواستیم جلوی آن را بگیریم، چراکه ما امروز نمی توانیم نقش این گونه تجهیزات را در زندگی مردم نفی کنیم. سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به این ترتیب این یک برخورد عقلایی بوده که برای برخی کالاها مراعات و ملاحظه صورت گیرد، اما در این بخشنامه تاکید بر آن کالاهایی است که جنبه نماد کالاهای مصرفی آمریکایی را دارند و در واقع این کالاها ورودشان ممنوع خواهد بود. 
خسروتاج گفت: بر همین اساس هم به سازمان توسعه تجارت ابلاغ شده که از ثبت سفارش کالاهای آمریکایی که جنبه نمادین دارند، خودداری شود. 
وی با تاکید بر اهمیت واردات کالاهای صنعتی آمریکایی نیز اظهارکرد: قطعا باید تعریف کنیم که برخی کالاها جنبه صنعتی و تکنولوژیکی دارند و دلیلی نمی بینیم خود را از آن محروم کنیم، چراکه به درد صنعت ما می خورد؛ بنابراین برداشت من از کالاهای مصرفی بیشتر نمود حضور فرهنگی یک کشور در کشور دیگر است. 
قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره صدور مجوز برای نمایندگی های اپل در کشور اظهار کرد: تاکنون هیچ مجوزی برای نمایندگی اپل در ایران صادر نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :