آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87584
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 11:57
تعداد بازدید : 1172

آمار سه ماهه تابستان سال جاری نشان داد

94 درصد سود جهانی بازار موبایل به جیب اپل رفت

اپل در طول سه ماهه تابستان جاری باز هم توانست بیشترین میزان سود از بازار موبایل دنیا را به خود اختصاص دهد. این شرکت آمریکایی تنها با یک گوشی 94 درصد از کل سود بازار موبایل دنیا را در فصل سوم سال 2015 از آن خود کرد.

فناوران- گزارش ها حاکی است که اپل در طول سه ماهه سوم سال تعداد کمتری آیفون نسبت به گوشی های آندروییدی به بازار عرضه کرد، اما سود این شرکت نسبت به همه عرضه کنندگان گوشی های آندروییدی بیشتر شده است.
بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Canaccord Genuity، سامسونگ به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های مبتنی بر آندرویید تنها 11 درصد از سود عملیاتی فروش گوشی را در طول تابستان امسال به خود اختصاص داد، در حالی که اپل با یک مدل گوشی 94 درصد از این سود را از آن خود کرده که به این ترتیب سهم این دو شرکت در مجموع بیشتر از 100 درصد می شود.
بنابر گزارش این موسسه تحقیقاتی، افزایش سود عملیاتی اپل و سامسونگ به دلیل سود عملیاتی منفی سایر شرکت ها بوده است.
محققان دلیل ضرردهی اچ تی سی، بلک بری، سونی و لنوو را نداشتن توانایی برای رقابت در حوزه گوشی های هوشمند رده بالا با قیمت بیشتر از ۴۰۰ دلار می دانند.
گزارش ها حاکی است که اپل فقط 5/14 درصد سهم کل فروش گوشی های هوشمند در بازار را دارد. این غول آمریکایی در طول سه ماهه تابستان 48 میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده است. در حالی که سامسونگ در این مدت زمان 81 میلیون دستگاه گوشی فروخته و 5/24 درصد از سهم بازار گوشی را در اختیار خود دارد.
میانگین قیمت آیفون های اپل در طول سه ماهه سوم سالجاری میلادی 670 دلار برآورد شده در حالی که قیمت تمام شده این گوشی برای اپل تقریبا 320 دلار است. براین اساس به ازای هر گوشی تقریبا دو برابر سود عاید اپل می شود.
میانگین قیمت فروش گوشی های سامسونگ هم 180 دلار برآورد شده است که مطمئنا سودی برابر اپل برای این شرکت کره ای در بر ندارد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند که به زودی زمان سود دهی اپل هم به پایان می رسد و در طول یکی دو فصل آینده میزان فروش گوشی های اپل با کاهش همراه می شود. اما مدیرعامل اپل ادعا می کند که فروش آیفون های 6s و 6s+ همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.به گفته تیم کوک، در طول سه ماهه سوم سال بیشترین میزان مهاجرت کاربران سیستم عامل آندرویید به آیفون ثبت شد. این نرخ برای اپل 30 درصد برآورد شد.
بر اساس گزارش اپل، تقاضا برای آیفون های اپل به تازگی افزایش یافته و انتظار می رود که تا چند ماه آینده این تقاضا با افزایش همراه باشد و از سوی دیگر اپل در تلاش است تا ظرفیت تولید را افزایش دهد تا از پس میزان تقاضا بربیاید.
تیم کوک معتقد است آیفون در سه ماهه اول سال مالی آینده رشد خواهد داشت و دلیل این ادعا میزان نرخ بالای مهاجرت از آندرویید به آیفون است. 
اپل همچنین پیش بینی کرده که حتی کاربران آیفون های قدیمی تر برای خرید آیفون 6s و 6s+ برنامه ریزی کرده اند بنابراین هنوز پتانسیل بالایی برای فروش آیفون های جدید وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :