آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87587
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 12:0
تعداد بازدید : 1243

گروه هک ناشناس: داعش را از صحنه اینترنت محو می کنیم

گروه هکری انانیموس در پاسخ به حملات تروریستی اخیر داعش به پاریس اعلام کرد که «جنگ به راه افتاد». این در حالی است که داعش اکثر فعالیت های خود را در اینترنت انجام می دهد و حتی اعضای جدید خود را نیز از شبکه های اجتماعی جذب می کند و تصاویر حملات و اقدامات تروریستی خود را نیز در اینترنت منتشر می کنند.

CNet- انانیموس، گروه هکری مستقلی که از کاربران اینترنتی تشکیل شده که هک می کنند و اطلاعات خاصی را فاش می کنند، بعد از اقدام داعش در حملات تروریستی در پاریس در چندین پیام توییت و یک ویدیو در یوتیوب اعلام کرد که می خواهد اطلاعات مربوط به ترافیک وب داعش را سرقت کند و همچنین نام های واقعی نیروهای داعش را که در اینترنت به صورت ناشناس فعالیت می کنند را فاش کند. علاوه بر این،هکرهای انانیموس کمپین #OpParis را راه انداخته اند که هدف از آن محدود کردن سلاح اصلی گروه داعش یعنی اینترنت است. 
این ویدیو که هنوز تایید نشده است، مردی با صورتک نمادین «گای فاکس» را نشان می دهد که ضمن اعلام شروع جنگ مجازی علیه داعش، به تروریست ها درخصوص شکار شدن توسط هکرهای انانیموس هشدار داد.  
سخنگوی انانیموس در این ویدیو گفت: تمام هکرهای انانیموس از سراسر جهان شما را شکار خواهند کرد. شما باید بدانید که ما پیدایتان می کنیم و شما را راحت نمی گذاریم. ما بزرگترین عملیات را علیه شما انجام خواهیم داد.
گروه ناشناس تاکنون چندین بار خشم خود را نسبت به افراد، گروه ها و شرکت هایی که آنها را به عبور از خطوط اخلاقی و معنوی متهم کرده، نشان داده است و معمولا نیز حملات خود را با فاش کردن اسناد و مختل کردن ترافیک وب سایت ها یا رد سرویس انجام داده است.
این گروه پیش تر نیز هم در پی حادثه حمله به دفتر نشریه موهن چارلی هبدو و به هلاکت رسیدن تعدادی از هتاکان به مقدسات دینی که به عنوان کاریکاتوریست در این مجله فعالیت می کردند؛ تهدیدات مشابهی را روانه داعش کرده بود.
گفتنی است که پیام ویدیویی اخیر انانیموس روز شنبه روی کانال رسمی یوتیوب این گروه منتشر نشد، بلکه به صورت یک توییت در حساب رسمی انانیموس گفته شد که این گروه در جنگ با داعش است.
انانیموس تاکنون افراد و گروه های بسیاری را مورد هدف و حملات خود قرار داده اند که از میان آنها می توان به دولت تونس در سال 2011 اشاره کرد. این عملیات با روش سنتی گروه آنانیموس یعنی حملات انکار سرویس علیه وب سایت های دولتی تونس آغاز شد. همچنین آنانیموس اسنادی را علیه دولت تونس در اختیار معترضان تونسی قرار داد و به وسیله نرم افزار تور و افزونه های اختصاصی به آنها کمک کرد تا سانسور اینترنت توسط دولت را دور بزنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :