آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87590
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 12:4
تعداد بازدید : 980

بیشترین مراجعه ایرانی ها به سایت های خبری است

ارزیابی صورت گرفته از ۵۰۰ سایت اینترنتی پربازدید در ایران نشان می دهد ۸۷ درصد سایت های پربازدید در ایران، دارای ماهیت ایرانی هستند و اقبال کاربران ایرانی به سایت های خبری بیش ازسایر سایت ها است.

فارس- علی اصغر انصاری، معاون توسعه و مدیریت شبکه سازمان فناوری اطلاعات در مورد ارزیابی صورت گرفته از سایت های پربازدید در ایران گفت: براساس بررسی های انجام شده از تیرماه سال گذشته تاکنون درصد میزبانی سایت های پربازدید داخلی از ۵۴ درصد به حدود ۶۵ درصد رسیده است.
انصاری در مورد ارزیابی از دامنه های پربازدید در ایران نیز گفت: سال گذشته از ۵۰۰ سایت پربازدید در ایران ۲۰۲ سایت با دامنه «.ir» بود که هم اکنون به ۲۱۴ سایت با این دامنه رسیده ایم. این تعداد نشان می دهد که در حال حاضر ۴۳ درصد از دامنه های سایت های پربازدید در ایران «دات آی آر» هستند این تعداد سال گذشته حدود ۴۰.۸ درصد بود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه در این بازه زمانی دامنه های «.com» در میان سایت های پربازدید در ایران، کاهش داشته است اضافه کرد: در تیرماه سال ۹۳ حدود ۲۴۹ و سایت با این دامنه در میان ۵۰۰ وبسایت پربازدید در ایران به چشم می خورد که هم اکنون به ۲۴۰ دامنه کاهش پیدا کرده است. با این وجود ۴۹.۴ درصد از سایتهای پربازدید در ایران، دارای دامنه «دات کام» هستند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات در مورد تحلیل صورت گرفته از تعداد سایت های پربازدید در ایران که دارای ماهیت ایرانی هستند گفت: سال گذشته از کل ۵۰۰ سایت پربازدید ۸۵ درصد سایت ها ایرانی بوده و ۱۳ درصد غیرایرانی بوده است که این رقم تقریبا حفظ شده است. به نحوی که هم اکنون حدود ۸۷ درصد سایت های پربازدید در ایران، ماهیت ایرانی داشته و مابقی غیر ایرانی هستند. به این ترتیب نسبت سایت های پربازدید ایرانی و غیرایرانی با حدود ۲ درصد رشد سایت های ایرانی همراه بوده است.انصاری درخصوص ارزیابی محتوای ۵۰۰ سایت پربازدید در ایران گفت: خبرگزاری ها و سایت های خبری، بیشترین بازدید را نزد ایرانی ها دارند. به نحوی که در میان ۵۰۰ سایت پربازدید در ایران، حدود ۱۲۳ سایت پربازدید، سایت خبری هستند و مردم خیلی به آنها مراجعه می کنند.
وی با بیان اینکه بعد از سایت های خبری، سایت های سرگرمی و بازی در رده دوم قرار دارند اضافه کرد: استقبال کاربران ایرانی از خدمات اپ (اپلیکیشن) طی یک سال اخیر افزایش خوبی داشته و سومین دسته از سایت های پربازدید در ایران به این موضوع اختصاص دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :