آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87591
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 12:5
تعداد بازدید : 813

مازندران دومین استان کشور از نظر زیرساخت های ارتباطی است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران گفت: بر اساس برنامه تا پایان شش ماه اول سال 95 در همه روستاهای استان امکان استفاده از اینترنت فراهم خواهد شد.

فناوران - یدالله طهماسبی در دانشگاه آزاد ساری، با بیان وضعیت زیرساخت ها در استان مازندران گفت: سخت افزار، نرم افزار و محتوا سه جز مهم و اساسی در حوزه ICT هستند.مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران با بیان اینکه زیرساخت های ارتباطات استان در کشور رتبه دوم بعد از تهران را دارد گفت: در استان بیش از 6 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری نصب شده است و ضریب نفوذ اینترنت استان نیز 102 درصد است.وی با بیان اینکه میزان کاربران اینترنت استان در حال حاضر 12 درصد است گفت: این آمار رو به افزایش است که تا پایان سال به 16 درصد هم می رسد.
طهماسبی در ادامه افزود: در بحث سرویس ADSL استان مازندران در سال 92 با 63 درصد رتبه اول را در کشور داشته است و در سال 94 نیز با 42 درصد همچنان رتبه اول را داراست که این کاهش بخاطر تمایل کاربران به استفاده از اینترنت همراه است.
وی هدف اصلی در حوزه ارتباطات را ارائه سرویس مناسب به کاربران دانست و افزود: در حال حاضر بالغ بر 106 درصد سیم کارت فعال در استان وجود دارد که حدود 30 درصد آنها از اینترنت همراه استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه حدود 13 درصد از دانشجویان دانشگاه های استان در رشته های IT و یا مرتبط به آن در حال تحصیل هستند، افزود: یکی از مشکلات امروز ما در بحث محتوا است و علاقمندان می توانند در این زمینه فعالیت کنند.
این مسئول به توسعه و ایجاد زیرساخت ها در روستاهای استان اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه تا پایان شش ماه اول سال 95 در همه روستاهای استان امکان استفاده از اینترنت فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بحث ICT روستایی زمینه فعالیت بسیار مناسب و فراهم است گفت: خدمات بهداشت الکترونیکی روستایی، کشاورزی الکترونیکی روستایی، درمان الکترونیکی روستایی، تجارت الکترونیک روستایی، گردشگری الکترونیک روستایی از جمله زمینه های هستند که نیاز به فعالیت بیشتری دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :