آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87597
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 12:13
تعداد بازدید : 894

قابلیت های جدید برای فناوری های پوشیدنی آندروییدی

شرکت گوگل اعلام کرده است که نسخه جدید سیستم عامل آندرویید برای فناوری های پوشیدنی به امکانات بسیار ویژه ای مانند اتصال به اینترنت همراه مجهز خواهد بود.

رایورز - به روزرسانی جدید Android Wear قابلیت اتصال به اینترنت همراه را برای کاربران به ارمغان آورده است. گوگل به تازگی اعلام کرده است که سیستم عامل Android Wear نسخه ۱.۴ این شرکت به امکانات بسیار ویژه ای مجهز خواهد شد. این امکانات شامل محدوده ای فراتر از کاربری عادی و فعلی مچ بندها و ساعت های هوشمند است. کاربران می توانند با استفاده از قابلیت های حرکتی به کنترل سیستم روس مچ خود بپردازند برای نمونه می توان با بالا و پایین کردن دست در جهتی خاص به امکانات ویژه تعریف شده برای این کار دسترسی پیدا کرد و یا این که با چرخاندن مچ دست و بازگرداندن آن به وضعیت قبلی می توان به صفحه اصلی بازگشت. البته ممکن است استفاده از این ساختارهای حرکتی در محیط های عمومی کمی عجیب و خنده دار به نظر برسد ولی این امر می تواند موجب شود تا عملا نیازی به دودست برای استفاده از ساعت هوشمند وجود نداشته باشد و دیگر نیازی نباشد تا بار موجود در دستان خود را تنها برای چند ثانیه چک کردن ساعت هوشمند خود بر زمین بگذارید. علاوه بر این، به روزرسانی این سیستم عامل به نسخه ۴.۱ موجب می شود تا بتوانید از ارتباط صوتی شامل ارائه دستور و دریافت اطلاعات به صورت راحت تری بهره بگیرید زیرا پیش ازاین ارتباط صوتی در ساعت های هوشمند وجود نداشت. مسلما این قابلیت برای برقراری تماس های تلفنی ضروری است اما در کنار آن می توان از قابلیت یاد شده برای دستورات صوتی مانند دریافت اعلانات تلفن هوشمند و یا اعلام زمان استفاده کرد.
البته لازم به ذکر است که تنها تعداد انگشت شماری از ساعت های هوشمند بلندگوهای لازم برای فعال شدن این قابلیت را در خوددارند پس نمی توان انتظار داشت که همه ساعت های هوشمند از ارتباط صوتی بهره مند شوند. بااین حال در صورت لزوم می توانید ساعت هوشمند خود را به این نسخه از سیستم عامل Android Wear به روزرسانی کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :