آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87599
تاریخ انتشار : 27 آبان 1394 12:17
تعداد بازدید : 964

در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران عنوان شد

صنعت ICT در برنامه راهبری وزارت صنعت مغفول مانده است

مسعود شنتیایی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در در نشست هیات نمایندگان گفت: آنچه قرار است در مورد رشد صنعت در برنامه ششم توسعه لحاظ شود این است که برای رشد کلی بخش صنعت 10 درصد، رشد بخش نفت 10 درصد و برای رشد بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات 5/19 درصد در نظر گرفته شده است.

فناوران- وی افزود: در واقع رشد بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از دو برابر رشد کل صنعت تعیین شده است، اما در برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت سخنی از بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به میان نیامده است.
حسین ابویی مهریزی، نماینده دولت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران نیز در این نشست گفت:  این برنامه‏ها در راستای اهداف و سیاست‎های کلان کشور، تحقق اسناد فرادستی، رهنمودهای مقام معظم رهبری به ویژه در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، برنامه‏ های دولت و وزارت  صنعت، معدن و تجارت تنظیم شده است.
وی با بیان اینکه دولت به دنبال توسعه بخش‏خصوصی است، افزود:  بر این اساس  دولت نقش توانمندساز، پشتیبانی کننده، هماهنگ کننده، پایشگر و هدایت گر خواهد داشت.
این مقام مسوول با بیان اینکه برای تدوین این سند راهبردی از تجربیات 30 کشور جهان که در سطح یکسانی با ایران قرار دارند استفاده شده است، ادامه داد: روان‏‎سازی مسیر توسعه بخش خصوصی با هدف جلب مشارکت حداکثری در فرآیند تحقق چشم انداز 1404 یکی از خط مشی و سیاست های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وی یاد آور شد که در راستای این سند، ایران در سال 1404 به کشور نوظهور صنعتی تبدیل می‎شود.ابویی مهریزی گفت: در این سند، 12 رشته فعالیت اولویت دار به عنوان صنایع منتخب در نظر گرفته شده و  61 سیاست اجرایی در 6 محور تدوین و به معاونت ها و سازمان های وزارت صنعت،معدن و تجارت ابلاغ شده است.
وی در عین حال این انتقاد را نیز به سند ارایه شده وارد دانست که در تدوین آن از نظرات بخش خصوصی و تشکل ها و انجمن ها استفاده نشده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :