آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87734
تاریخ انتشار : 30 آبان 1394 10:35
تعداد بازدید : 794

وزیر ارتباطات به پس از سفر به روسیه و به نقل از مدیران تلگرام:

تلگرام برای فیلتر نشدن، کارمند مخصوص ایران استخدام کرد

در حالی فیلترینگ تلگرام در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رای نیاورد که وزیر ارتباطات پس از سفر به روسیه گفت: مدیران این شبکه اعلام کردند یک کارمند مخصوص ایران در این شبکه به کار گرفته شده تا از انتشار موضوعات نامناسب و خارج از شئونات اخلاقی جلوگیری کنند.

فناوران- جلسه کمیته تعیین مصادیق برای بررسی تلگرام که یک بار به دلیل نیامدن نمایندگان دولت تشکیل نشده بود، بالاخره روز چهارشنبه هفته گذشته و با حضور 13 عضو به رسمیت رسید. در فاصله بین این دو جلسه، مذاکرات دیپلماتیک وزارت ارتباطات با مدیران تلگرام سبب شده بود پاول دوروف بنیانگذار این شبکه، نه تنها کل حرف های خود در مورد مسدود شدن این شبکه در کشور و درخواست جاسوسی ایران را پس بگیرد که عذرخواهی نیز کند.
البته روایات مختلفی از جلسه کمیته فیلترینگ بیرون آمده است. یک روایت غیر رسمی این است که فیلترینگ تلگرام منتفی شده است. اما روایت دبیر کمیته که از طرفداران اصلی فیلترینگ تلگرام محسوب می شود، خبر از مشروط شدن ادامه فعالیت این شبکه دارد.
عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی در این باره به خبرگزاری فارس گفت: جلسه کارگروه با حضور تمام اعضا و به ریاست دادستان انجام شد. یکی از دستورات این جلسه بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص مسدودسازی تلگرام بود که تمامی اعضا نگرانی و دغدغه های خود را از نقص قوانین ایران در این شبکه اعلام کردند.
وی گفت: مصوب شد که وزارت ارتباطات حمایت و اقدامات لازم برای تقویت شبکه های اجتماعی داخلی را به عمل آ ورد و مکلف شد که ظرف مدت محدودی اقدامات لازم برای تبعیت تلگرام از قوانین و مقررات کشور را ایجاد کند و اگر اقدامی به عمل نیاورد تلگرام مسدود می شود.
در همین حال و پس از موفقیت نمایندگان دولت در جلوگیری از فیلترینگ تلگرام، محمود واعظی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: شبکه تلگرام یک کارمند مخصوص ایران در این شبکه به کار گرفته است تا از انتشار موضوعات نامناسب و خارج از شئونات اخلاقی جلوگیری کنند.
وی افزود: مکاتباتی با مدیران شبکه تلگرام داشتیم و اعلام کردیم که بخش های غیراخلاقی و مستهجن این شبکه باید فیلتر شود و آنان نیز در پاسخ به مکاتبات، بخش های مستهجن را فیلتر کردند. نه تنها شبکه تلگرام بلکه همه شبکه های اجتماعی که در ایران فعالیت می کنند نیز می بایست به صورت سالم و اخلاقی فعالیت کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :