آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87736
تاریخ انتشار : 30 آبان 1394 10:44
تعداد بازدید : 703

منتفی شدن دریافت هزینه برای استفاده از کارت سوخت جایگاه

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه سهمیه های بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت ها فردا شب می سوزد، گفت: فعلا هیچ سناریویی برای افزایش قیمت و یا بازگشت سهمیه های بنزین وجود ندارد.

خبرگزاری مهر- سید ناصر سجادی با بیان اینکه سهمیه های بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت های هوشمند سوخت تا فردا شب شنبه ۳۰ آبان ماه می سوزد، گفت: دارندگان سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تا فردا شب برای مصرف این سهمیه فرصت دارند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به این پرسش که برنامه جدید دولت به منظور افزایش قیمت بنزین، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت نفت هیچ سناریویی به منظور افزایش قیمت بنزین به دولت ارائه نکرده است.
این مقام مسوول همچنین در خصوص جریمه خرید بنزین با استفاده از کارت سوخت جایگاهداران، بیان کرد: تاکنون سناریوهای مختلفی از سوی وزارت نفت به دولت ارایه شده اما هیچ یک از سناریوها تاکنون تصویب و برای اجرا به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.
سجادی همچنین با رد هر گونه احتمال از سرگیری سهمیه بندی بنزین در کشور، بیان کرد: پس از آزادسازی قیمت ها، روند مصرف بر خلاف پیش بینی با جهش قابل توجهی روبرو نشده است و به نظر می رسد ساز و کار فعلی عرضه بنزین فعلا ادامه یابد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه پس از حذف سهمیه های بنزین، عرضه این فرآورده نفتی با کارت ادامه می یابد، خاطرنشان کرد: عرضه کارتی بنزین حتی در صورت آزادسازی قیمت و عرضه تک نرخی بنزین از اول آذرماه ادامه می یابد.
براساس این گزارش  از ابتدای آذر ماه سال جاری بنزین معمولی به صورت تک نرخی و با بهای ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان در جایگاه های کل کشور عرضه می شود، بر این اساس عرضه بنزین با قیمت ۷۰۰ و ۸۰۰ تومانی در جایگاه ها متوقف خواهد شد.
همزمان با اجرای طرح آزادسازی قیمت ها ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت ها به حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر رسیده بود اما هم اکنون ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت ها به کمتر از ۴۰۰ میلیون لیتر کاهش یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :