آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87743
تاریخ انتشار : 30 آبان 1394 11:2
تعداد بازدید : 800

زائران اربعین از سایت های تقلبی بلیت نخرند

سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در مورد سایت های جعلی و تقلبی کلاهبرداران فضای مجازی هشدار داد و گفت: زائران اباعبدالله الحسین(ع) هنگام خرید بلیت مراقب کلاهبرداران باشند.

پلیس فتا- این روزها یکی از مهمترین دغدغه های زائران حرم اباعبدالله الحسین(ع) چگونگی رفت و برگشت، زمان رفتن، وسایل مورد نیاز، نحوه تهیه بلیت و..... است. سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی کشور، صدا و سیما و دیگر سازمان های مرتبط اطلاع رسانی های گسترده ای را در زمینه راهنمایی زائران و نحوه تهیه بلیت ارایه داده اند.
 تهیه بلیت اینترنتی یکی از راهکارهای موثر در کاهش هزینه، صرفه جویی در وقت و زمان، آسایش و رفاه زائران است.
در این خصوص علیرضا آذردرخش سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه اصالت سایت های فروش بلیت اینترنتی بسیار مهم است، گفت: برپایی سایت های جعلی و تقلبی یکی از مهمترین شگردهای مجرمانه ای است که در ایام مناسبتی صورت می گیرد.
سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: حساسیت زیاد، کمبود زمان و در نهایت دقت پایین کاربران در این ایام باعث به دام افتادن کاربران در هنگام خرید در سایت های جعلی و فیشینگ می شود.
وی ادامه داد: برخی از سودجویان و مجرمان سایبری به امید کم دقتی و سهل انگاری هموطنان اقدام به راه اندازی سایت های جعلی موسوم به  سایت های فیشینگ کرده و به دنبال سرقت اطلاعات مهم کاربران هستند و در نهایت از حساب های بانکی کاربران برداشت غیر مجاز انجام می دهند.
این مقام مسوول افزود: مجرمان با طراحی سایت های شبیه سایت های اصلی که درگاه های بانکی جعلی نیز دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد می کنند؛ بنابراین کاربران در هنگام خرید حتما به سایت اصلی وارد شوند و برای این کار به جای جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو و... بهتر است خود اسم سایت را در آدرس بار صفحه اینترنتی وارد کنند  و حتما از سایت های خرید کنند که نماد اعتماد الکترونیکی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :