آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87757
تاریخ انتشار : 30 آبان 1394 12:47
تعداد بازدید : 652

گوگل، کمپینی برای مهاجران راه انداخت

گوگل به تازگی کمپینی راه اندازی کرده است تا به مهاجران و حل بحران مهاجرت کمک کند.

دویچه ووله- شاید شما هم هنگامی که در صفحه فیس بوک مشغول خواندن پست های دوستان تان هستید به این عبارت برخورد کرده باشید: «آینده من چگونه خواهد بود؟» این سوالی است که هر فرد در طول روز ممکن است از خودش بپرسد. به همین دلیل به سرعت ترغیب می شود که روی لینک کلیک کند. همین که روی این لینک کلیک کنید، صفحه جدید گوگل باز می شود که در آن از شما خواسته است سوالی را در مورد آینده تان از آن بپرسید. سوال را که وارد کنید و دکمه فرمان “آینده من را پیش بینی کن” را فشار بدهید، اتفاق جالبی می افتد.
گوگل اعتراف می کند که این کار ممکن نیست و به شما می نویسد: «البته که ما نمی توانیم آینده شما را پیش بینی کنیم» و در ادامه به شما یادآوری می کند: «اما 60 میلیون مهاجر هر روز از خودشان می پرسند که آیا آینده ای دارند؟ به این خاطر ما صفحه ای جعلی در گوگل ساختیم که توجه شما را جلب کنیم، چرا که شما هم به این موضوع علاقه مند هستید که در مورد آینده تان بدانید. لطفا یک لحظه هم به آینده آنان (مهاجران) فکر کنید».
در این صفحه گوگل نوشته شده که این پروژه می خواهد در این زمینه آگاهی دهی کند. گوگل نوشته است: «ما می خواهیم راه حل های اساسی را در سطح سیاسی برای این بحران رو به رشد در اروپا بیابیم». و در ادامه از کاربران می خواهد که در این زمینه از وقت، پول و محبت شان سرمایه گذاری کنند و این کمپین را در سطح جهان گسترش دهند.
بررسی ابتکارات محلی، فرستادن اعانه به مهاجران و اشتراک گذاری این کمپین در شبکه های اجتماعی برای گسترش دیگر گزینه هایی هستند که گوگل در صفحه اش افزوده است.
در ضمن همزمان با اینکه کاربر در این صفحه مشغول است، گوگل شمار انسان هایی که مهاجرت می کنند را در توپ جادویی اش در کنار صفحه شمارش می کند.
از آغاز بحران مهاجرت به اروپا در سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون پناهجو به اروپا رفته اند که از این میان بیش از 700 هزار تن وارد آلمان شده اند. مقامات افغانستان اعلام کرده اند تنها در سال جاری 146 هزار شهروند این کشور به اروپا مهاجرت کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :