آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87766
تاریخ انتشار : 30 آبان 1394 13:16
تعداد بازدید : 699

گوگل به سوالات دشوار پاسخ می دهد

گوگل با استفاده از جست وجوی صوتی قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

خبرگزاری مهر- Google Now ، دستیار شخصی هوشمندی است که در سیستم عامل آندرویید گوگل قابل استفاده است. گوگل ناو، (Google Now ) یک قابلیت اضافه برای اپلیکیشن بومی جست وجوگر گوگل آندرویید است که برای پاسخ دادن به سوالات از رابط کاربری به زبان طبیعی استفاده می کند و درخواست ها را برای اجرا به یک سرویس دهنده وب ارسال می کند. یکی از ویژگی های اصلی Google Now و جست وجوهای صوتی را می توان در ویژگی های جدید و متفاوتی دانست که در این پلتفورم عرضه شده تا بتواند نگاه های کاربران بیشتری را به خود جلب کرده و خواسته های کاربرانش را پاسخگو باشد. اما این قابلیت نسبت به گذشته پیشرفته تر و هوشمندتر شده تا بتواند به سوالات دشوار کاربرانش نیز پاسخ دهد.
در پست جدیدی که از سوی وبلاگ گوگل منتشر شده، آمده است: قابلیت جست وجوی صوتی در این دستیار شخصی با به روزرسانی، هوشمندتر خواهد شد تا بتواند به سوالات پیچیده کاربرانش پاسخ دهد. این به روزرسانی باعث می شود تا جست وجوی صوتی گوگل به جای پاسخ دادن به سوال ساده ای مانند : « رئیس جمهور امریکا چه کسی است؟ به سوالات پیچیده تری مانند سوالات ذکر شده در تصویر زیر پاسخ داده و برای پاسخ به این سوال شرایط بسیاری را بررسی کند.
جست وجوی صوتی گوگل سوالات کاربرانش را به چند بخش تقسیم می کند تا معنای هر قسمت را به خوبی مورد تحلیل و بررسی قرار داده سپس جواب کلی را برای پاسخ به هر سوال ارایه کند.
این تقسیم بندی به سیستم اجازه می دهد تا نمودار اطلاعاتی از پاسخ ها را تشکیل داده و پاسخ های صحیحی را در هر بخش یافته و در پایان با ترکیب پاسخ ها به یک جواب کاربردی و حقیقی دست پیدا کند. این سیستم همانند سیستم هایی که تازه آغاز به کار می کنند با نقص هایی روبرو است و گوگل در تلاش است تا این مشکلات را برطرف کند. گوگل معتقد است، این سیستم به کاربرانش اجازه می دهد تا علاوه بر یافتن پاسخ سوالات ساده و معمولی بتوانند به پاسخ سوالات دشوار نیز دسترسی داشته باشند. این به روزرسانی و قابلیت جدید در هر دو پلتفورم آندرویید و iOS جست وجوی گوگل عرضه شده و کاربران این دو پلتفورم را تحت پوشش خود قرار می دهد.
این جست وجوی صوتی رویکرد جدیدی را آغاز کرده که با کمک آن قادر به درک بهتری از کلمه یا جمله مورد جست وجو است.  گوگل در حال حاضر تفاوت صفت هایی مانند «بزرگترین» و «کوچکترین» را شناخته و در جست وجوهای خود به آن توجه می کند. این تغییرات بر سرورهای گوگل اجرا شده و کاربران با استفاده از به روزرسانی برنامه های خود می توانند از این قابلیت بهره مند شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :