آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87844
تاریخ انتشار : 1 آذر 1394 11:14
تعداد بازدید : 1067

نمایشگاه بین‌‌المللی رسانه‌های دیجیتال بهمن ماه برگزار می شود

ITDmex به 2015 نرسید

سومین نمایشگاه بین المللی فناری اطلاعات و رسانه های دیجیتال (ITDmex) 27 تا 30 بهمن ماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

فناوران- نمایشگاه رسانه های دیجیتال پیشتر قرار بود اردیبهشت ماه برگزار شود، اما از همان ابتدا هم معلوم بود نزدیکی زمان برگزاری آن با نمایشگاه کتاب، مشکلات زیادی را برای این نمایشگاه به وجود بیاورد و در نهایت هم استقبال نکردن ناشران، سبب لغو آن شد.
با این حال مرکز رسانه های دیجیتال مذاکرات خود را با شرکت سهامی نمایشگاه ها برای تعیین تاریخی در حدود شهریورماه آغاز کرد اما با توجه به فشردگی تقویم نمایشگاهی، با درخواست مرکز موافقت نشد تا سرانجام تاریخ 27 تا 30 بهمن ماه برای برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال درنظر گرفته شود.
با توجه به تغییر این تاریخ، عملا در سال 2015 نمایشگاه رسانه های دیجیتال برگزار نمی شود که برای نمایشگاهی که ادعای بین المللی بودن دارد، ایراد بزرگی تلقی می شود. با این حال حضور خارجی ها در این نمایشگاه چندان جدی نیست و به نظر می رسد به همین دلیل هم مرکز رسانه های دیجیتال و مجمع تشکل های فناوری اطلاعات به عنوان مجری، چندان این موضوع را جدی نگیرند.
در سایت رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران، نام مجمع تشکل های فناوری اطلاعات به عنوان مجری درج و اجرای آن نیز به شرکت همایش گستران ایماژ سپرده شده و خبری از نام مرکز رسانه های دیجیتال به عنوان بانی و سیاستگذار اصلی نمایشگاه نیست. شرکت ایماژ نیز شرکتی متعلق به محمدرضا طلایی رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات است که در کارنامه خود علاوه بر برگزاری دو دوره قبلی نمایشگاه رسانه های دیجیتال، اجرای نمایشگاه بیستم الکامپ و برپایی پاویون ایران در نمایشگاه های جیتکس دوبی و سبیت آلمان را در کارنامه دارد.
قرار است نخستین جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه، سوم آذرماه برگزار شود. گفته می شود افرادی چون نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات،  حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، محمدرضا طلایی رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات، ابوذر ابراهیمی رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری، داوود نعمتی انارکی مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما، مرتضی موسویان رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، داوود روستایی رییس سازمان دانش آموزی، سعیید رسول اف رییس انجمن تولیدکنندگان نرم افزار تلفن همراه ایران، حاج قربانی، شهرام حاج قربانی عضو هیات مدیره انجمن ناشران دیجیتال و رییس انجمن تجارت الکترونیکی ایران هستند.
همزمان با نمایشگاه رسانه های دیجیتال، 3 نمایشگاه دیگر شامل هشتمین نمایشگاه بین المللی طلا، نقره، جواهر، ساعت و صنایع وابسته، نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و پنجمین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارک ها، تجهیزات و فناوری اوقات فراغت نیز تعریف شده است که نشان می دهد شرکت سهامی نمایشگاه ها، احتمالا دو سه سالن را بیشتر برای برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال در نظر نگرفته است.
با تعطیل شدن نمایشگاه های رسانه های دیجیتال در مصلی و برگزاری دور جدید این نمایشگاه، انتقادات زیادی به آن وارد شد. از جمله این که در نمایشگاه رسانه های دیجیتال، چندان خبری از ناشران دیجیتال نبود و حضور شرکت های سخت افزاری پررنگ تر شده است. 
محمدرضا طلایی هفته گذشته و در هیات نمایندگان اتاق ایران اعلام کرده بود نمایشگاه نرم افزار در بهمن ماه برگزار می شود. باید دید آیا نگاه نرم افزاری و رسانه های دیجیتال بر دوره سوم دور جدید نمایشگاه حاکم خواهد بود؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :