آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87845
تاریخ انتشار : 1 آذر 1394 11:17
تعداد بازدید : 726

هیات وزیران تصویب کرد

تخفیف برای دریافت حق امتیاز پروانه های ارتباطات ثابت

با تصویب هیات وزیران، حق امتیاز پروانه های ارایه خدمات ارتباطی ثابت، ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت و مرکز تماس مشمول تخفیف شدند.
فناوران- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری این مصوبه را در تاریخ 20 آبان 94 برای اجرا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اطلاعات و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
هیات وزیران مقرر کرد حق امتیاز پروانه های ارایه خدمات ارتباطی ثابت (SERVCO)، ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و مرکز تماس (Contact Center) به شرح زیر مشمول تخفیف شوند:
1- تخفیف در پرداخت حق امتیاز پروانه ارایه خدمات ارتباطی ثابت (SERVCO):در قبال ارایه هر پروانه  (PAP)، (ISP)، (VOIP)، (ISDP)  و (PSTN)، مطابق جدول مندرج در این تصویب نامه (جدول شماره1) امتیازدهی شده (امتیاز کل برابر امتیاز ثابت به علاوه امتیاز متغیر خواهد بود) و امتیاز کسب شده منظور می شود و به ازای هر یک امتیاز، یک درصد کاهش حق امتیاز در نظر گرفته می شود. در هر حال سقف کاهش ناشی از مجموع هر تعداد پروانه، یکصد خواهد بود.
تبصره 1- دارندگان پروانه های (VOIP) صرفا می توانند به انتخاب خود از امتیاز تخفیف برای یکی از دو پروانهVOIP)) یا (ISP) خود استفاده کنند.
تبصره 2- در صورتی که تعدادی از دارندگان پروانه های موضوع صدر این بند در قالب یک شرکت تجاری نسبت به ارایه تقاضا برای دریافت پروانه اقدام کنند، مجموع امتیازات آنها با لحاظ تبصره (1) بند (1) این تصویب نامه محاسبه می شود. در هر صورت سقف مجموع امتیاز برای یک متقاضی، یکصد خواهد بود.
2- تخفیف در پرداخت حق امتیاز پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP):
در قبال ارایه هر پروانهPAP) )،(ISP) ،(VOIP) ،(ISDP)  و (PSTN) علاوه بر پروانه یا پروانه هایی که براساس آنها شرایط صدور پروانه (بند (7-5) اصول حاکم بر ارایه پروانه مزبور) برای متقاضی احراز شده است، مطابق جدول مندرج در بند (2) (جدول شماره2) این تصویب نامه امتیازدهی شده (امتیاز کل برابر امتیاز ثابت به علاوه امتیاز متغیر خواهد بود) و به ترتیب امتیازات کسب شده از بالاترین امتیاز مرتب می شوند و برای مجموع امتیازات سی و یک پروانه اول (بالاترین امتیازها) سقف سی امتیاز منظور و برای بقیه پروانه ها امتیاز کسب شده منظور می شود و به ازای هر یک امتیاز یک درصد کاهش حق امتیاز در نظر گرفته می شود.
تبصره- محدودیتی برای اعمال تخفیف در حق امتیاز وجود ندارد و در صورتی که امتیاز متقاضی برابر یا بیشتر از صد شود، حق امتیاز از وی دریافت نمی شود.
3-تخفیف در پرداخت حق امتیاز پروانه مرکز تماسContact Center)): در صورت راه اندازی مرکز داده در مناطق خارج از محدوده شهری، دارنده پروانه مشمول پنجاه درصد تخفیف در پرداخت حق امتیاز مربوط به شهری که در محدوده آن قرار گرفته است، می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :