آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87846
تاریخ انتشار : 1 آذر 1394 11:18
تعداد بازدید : 829

دبیر شورا برای جلسه آینده وعده داد:

انحلال شوراهای موازی IT در دستور کار شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: تعیین تکلیف انحلال شوراهای موازی با شورای عالی فضای مجازی، در این شورا انجام می گیرد.


فناوران- در حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود تکلیف شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی روشن می شود، کمیسیون صنایع بررسی طرح انحلال این شورا را ادامه داده بود. حتی در مسیر این بررسی، وزیر ارتباطات به کمیسیون رفت و از آنها خواست تصمیم گیری در این خصوص را به شورای عالی فضای مجازی که با حضور سران قوا برگزار می شود بسپارند.
در این بین روزنامه کیهان مدعی شده بود که باندی از وزارت ارتباطات، در شورای عالی فضای مجازی نفوذ کرده و با تغییر دستور جلسه، اجازه بررسی موضوع ادغام را در شورا نداده اند.
در نهایت روز گذشته ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت و گو با خبرگزاری مهر اعلام کرده است در جلسه آینده این موضوع در دستر قرار دارد.
فیروزآبادی در در مورد دستور جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی گفت: یکی از اولویت های مدنظر شورای عالی فضای مجازی که قرار است در جلسه آینده این شورا مطرح شود موضوع بازی های رایانه ای است که کلیات آن در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی نهایی و تصویب شده است.
وی ادامه داد: قرار است در این جلسه، سند بازی های رایانه ای برای نهایی شدن در شورای عالی فضای مجازی مطرح شود و به تصویب برسد.
فیروزآبادی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه، بحث تعیین تکلیف شوراهای موازی در حوزه فضای مجازی را نیز در دستور طرح و بررسی خواهیم داشت.
وی در مورد انتقادی که به طرح اولویت های مدنظر شورای عالی فضای مجازی وارد است، گفت: بررسی موضوع بازی های رایانه ای تنها یک جلسه از شورای عالی فضای مجازی را به خود اختصاص داده و در جلسه آینده هم تنها بخشی از یک جلسه به آن اختصاص خواهد یافت.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اهمیت مقوله بازی های رایانه ای که در این شورا در اولویت قرار گرفته است خاطرنشان کرد: حوزه سرگرمی ها و رایانه ای دارای اقتصاد قابل توجهی است به اضافه آنکه مهم ترین بخش از قشر کشور را که نسل جوان و نوجوانان ما هستند به خود اختصاص داده و وقت این قشر را پر می کند. براین اساس طبیعی است که برای این موضوع اهمیت قائل شویم.
فیروزآبادی پیش از این نیز از دستور رییس جمهور برای برگزاری بیش از یک بار جلسات شورای عالی فضای مجازی در ماه و در شنبه هر هفته خبر داده بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :