آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87865
تاریخ انتشار : 1 آذر 1394 12:23
تعداد بازدید : 603

ناامیدی کارشناسان از نیرومندترین پردازنده خانگی

نتایج آماری نشان داده است که نیرومندترین پردازنده خانگی جهان یعنی Core i7-5960X در کارکردهای مرسوم چندان با نمونه های ارزان تر تفاوت نخواهد داشت و به این ترتیب می توان گفت که هزینه کردن برای آن عملا دور ریختن پول محسوب می شود.


ایتنا- شاید پردازنده های زئون شرکت اینتل را بتوان برترین پردازنده های عرضه شده برای کامپیوترهای خانگی دانست، ولی قیمت نجومی این پردازنده ها موجب شده است نتوان آنها را در رده پردازنده های خانگی طبقه بندی کرد.
به این ترتیب باید گفت که برترین پردازنده خانگی جهان مدل Core i7-5960X از شرکت اینتل است که سرعت کلاک ۳ گیگاهرتزی و ۸ هسته پردازشی نیرومند را به کاربران خود ارایه می دهد.
حالا متخصصان معتقدند که این محصول آن قدری که باید نیرومند نیست و میزان پیشرفت توان پردازشی در آن با میزان افزایش قیمت نسبت به نمونه های دیگر موجود در بازار هم خوانی ندارد.
برای مثال اگر بخواهیم بنچ مارک های پردازنده core i7-5820K را با مدل Core i7-5960X مقایسه کنیم  متوجه می شویم که تفاوت آماری این دو مدل به اندازه ۶۶۰ دلار نیست.
جالب است بدانید که قیمت پردازنده core i7-5820K تنها ۳۹۰ دلار است ولی Core i7-5960X قیمتی ۱۰۵۰ دلاری دارد، درحالی که تفاوت بنچ مارک استاندارد انجام شده روی این دو مدل کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت را نشان داده است.
به این ترتیب به نظر می رسد که خرید این پردازنده چندان معقول نخواهد بود و گزینه هایی مانند core i7-5820K خدماتی مشابه را به شما عرضه می کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :