آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87873
تاریخ انتشار : 1 آذر 1394 12:39
تعداد بازدید : 764

مخالفت شرکت های فناوری آمریکا با تضعیف رمزگذاری دیجیتال پس از حملات پاریس

با گذشت یک هفته از حملات تروریستی پاریس و تشدید فشار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در اروپا و آمریکا به منظور تضعیف سیستم های رمزگذاری دیجیتال، شرکت های بزرگ فناوری با این کار مخالفت کرده اند.

خبرگزاری فارس- این نهادها معتقدند شرکت های فناوری باید حفره های امنیتی عمدی در سیستم های رمزگذاری خود ایجاد کنند تا ماموران امنیتی بتوانند در صورت لزوم به گوشی ها و رایانه های کاربران نفوذ کنند. اما شرکت های امنیتی چنین استدلال هایی را رد کرده و معتقدند این کار کمکی به شناسایی تروریست ها نکرده و حفره های عمدی از سوی آنان و دیگر کشورهای جهان هم قابل سوءاستفاده است. همزمان با این فشارها و درخواست ها گروهی از شرکت های فناوری آمریکای با صدور بیانیه ای بر ضرورت تداوم رمزگذاری بدون ایجاد اشکال عمدی تاکید کرده اند.
شورای صنعت فناوری اطلاعات در آمریکا که متشکل از بیش از ۶۰ شرکت بزرگ فناوری ایالات متحده و از جمله اپل، گوگل و مایکروسافت است در بیانیه خود با هرگونه سیاست گذاری واقدامی که رمزگذاری را به عنوان ابزاری در دسترس و موثر تضعیف کند، مخالفت کرده اند. 
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما به طور طبیعی بعد از وقوع فاجعه ترسناکی همچون حملات پاریس به دنبال یافت راه حل هایی هستیم. تضعیف رمزگذاری یک راه حل نیست.
مقامات دولتی می گویند محبوبیت فزاینده پلاتفورم های ارسال ایمیل و پیام رمزگذاری شده مانند iMessage یا WhatsApp موجب شده تا آنها برای کنترل فعالیت های جنایی احتمالی و کشف نقشه های تروریستی دچار مشکل شوند، اما علیرغم گزارش های اولیه ای که این پلاتفورم ها را عامل حملات پاریس می داند، هیچ شواهد جدی وجود ندارد که نشان دهد تروریست ها از خدمات ارسال پیام ایمن استفاده کرده باشند. در ادامه این بیانیه هشدار داده شده که تضعیف رمزگذاری خطرات بیشتری دارد و باعث می شود اطلاعات خصوصی کاربران به دست هکرها بیفتد.
در تازه ترین موضع گیری مسوولان دولتی در این زمینه دیوید کامرون نسخت وزیر بریتانیا از شرکت های مخابراتی خواسته تا نظام رمزگذاری داده های خود را تضعیف کنند. وی قبلا هم از احتمال ممنوعیت استفاده از سرویس های ارسال پیام رمزگذاری شده مانند WhatsApp خبر داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :