آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87915
تاریخ انتشار : 2 آذر 1394 10:52
تعداد بازدید : 773

ضرب الاجل یک ماهه « اتحادیه» برای بی مجوز ها

مراکز خدمات پس از فروش نامعتبر حوزه IT پلمپ می شوند

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تاکید بر اینکه تمامی کارت های گارانتی نامعتبر را از سطح بازار جمع می کنیم گفت: کلیه مراکز خدمات پس از فروش تنها تا 30 آذر مهلت دارند تا مجوزهای لازم را از اتحادیه ما دریافت کنند در غیر اینصورت پلمب می شوند.


تسنیم- سید مهدی میرمهدی در ارتباط با ساماندهی مراکز خدمات پس از فروش حوزه IT اظهار کرد: براساس طرحی که اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در دستور کار قرار داده، مراکز ارایه دهنده خدمات پس از فروش و کارت های گارانتی تنها تا 30 آذر برای دریافت مجوز این اتحادیه فرصت دارند.وی عنوان کرد: تمامی شرکت های فعال در این زمینه باید مجوز اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران را داشته باشند در غیر این صورت و با استدلال اینکه سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای آنها مجوز صادر کرده، باز هم پلمب خواهند شد.
رییس این اتحادیه با بیان اینکه اطلاع رسانی لازم به واحدهای صنفی صورت گرفته است، گفت: تمامی این اقدامات را برای احقاق حقوق واحدهای اصلی خدمات پس از فروش و گارانتی انجام می دهیم زیرا در حال حاضر برخی هستند که کارت گارانتی های 10 هزار تومانی ارایه می کنند و این بخش صنف را به سمت نابودی کشانده اند.
او تصریح کرد: اجازه باقی ماندن حتی یک کارت گارانتی تقلبی و نامعتبر را نمی دهیم. قطعا این کار برای واحدهای صنفی مجاز هیچگونه هزینه ای در بر نخواهد داشت تنها دست سواستفاده‏کنندگان را از بازار کوتاه می کند.
وی ابراز کرد: فروشندگان کالاهای سرمایه ای که به صورت عمده یا خرده فعالیت می کنند، مکلف هستند تا پایان آذر ماه سال جاری متناسب با نوع کالا، خدمات پس از فروش ارائه کنند. با پایان این مهلت کالاهای فاقد گارانتی، کالای قاچاق محسوب می شوند.میرمهدی تاکید کرد: بعد از مرحله مجوزدهی به فعالان اصلی این بخش، تکلیف سایر صنوف که در ارتباط با مباحث دیجیتال و الکترونیکی فعالیت می کنند نیز روشن می شود و مردم هم با اطمینان خاطر به سمت خرید کالای دیجیتال خود می روند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :