آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87916
تاریخ انتشار : 2 آذر 1394 10:54
تعداد بازدید : 1056

بازی های رایانه ای از وام های وزارت ارتباطات سهم گرفت

دبیر وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور حمایت در زمینه تهیه، توزیع و صادرات بازی های رایانه ای آیین نامه «اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده به شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای» در جلسه کارگروه وجوه اداره شده، به تصویب رسید.

فناوران- حسین صمیمی گفت: در چارچوب این آیین نامه، بخشی از وظایف کارگروه های تخصصی وجوه اداره شده به «کارگروه ارزیابی شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای» واگذار خواهد شد.
دبیر وجوه اداره شده وزارت ارتباطات در خصوص ترکیب اعضای این کارگروه گفت: این کارگروه با محوریت بنیاد ملی بازی های رایانه ای تشکیل شده و رییس بنیاد به عنوان رییس کارگروه فعالیت خواهد کرد.صمیمی گفت: نمایندگان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوانان و نیز دو نفر از خبرگان بازیهای رایانه ای از میان اعضای هیات علمی دانشگاه ها و فعالان در حوزه بازی های رایانه ای عضو این کارگروه هستند.
وی خاطرنشان کرد: تمام مسوولیت های کارگروه های تخصصی برای طرح ها و پروژه هایی که درخواست وام آنها کمتر از 100 میلیون تومان باشد را بر عهده خواهد داشت.
صمیمی تصریح کرد: پس از انجام هماهنگی های لازم فراخوان مربوطه در چند روز آینده از طریق پورتال وجوه اداره شده به آدرس ees.ict.gov.ir به اطلاع عموم خواهد رسید.
براساس این گزارش به منظور ارتقا و توسعه كاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات كشور و توليد برنامه هاي نرم افزاري و ايجاد زمينه صدور خدمات فني و مهندسي در زمينه ICT؛ وجوهي از محل منابع داخلي شركت هاي وابسته به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تحت عنوان وجوه اداره شده تخصیص داده شده است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب ضوابط و مقررات موجود و براي حمايت از پروژه ها و طرح هاي توسعه اي اشتغال آفرين و يا صادرات كالا و خدمات بخش هاي خصوصي و تعاوني غير دولتي از محل این منابع تسهیلاتی را به شرکت های واجد شرایط اعطا می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :