آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87923
تاریخ انتشار : 2 آذر 1394 11:22
تعداد بازدید : 1043

با همکاری همراه اول

دانشگاه شهید بهشتی وارد حوزه محتوای باند پهن شد

همراه اول و دانشگاه شهید بهشتی در راستای توسعه خدمات بر بستر باند پهن، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


فناوران- اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، بر اساس این تفاهم نامه که توسط  وحید صدوقی مدیرعامل اپراتور اول و محمد مهدی طهرانچی، رییس دانشگاه شهید بهشتی به امضاء رسید، مقرر شد با هدف تحقق توسعه خدمات بر بستر باند پهن و هم افزایی و توسعه کسب و کارهای جدید از طریق همکاری با مراکز علمی و پژوهشی، تأمین کنندگان محتوا و توسعه دهندگان سرویس و همکاری طرفین در تجاری سازی طرح ها و پروژه های مشترک مورد توافق، صورت پذیرد.
در این مراسم مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه امسال نهمین سال همکاری اپراتور اول با مراکز دانشگاهی است، گفت: پیش از این همراه اول با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، امیرکبیر، علم و صنعت و تربیت مدرس همکاری های موفقیت آمیزی داشته است و ما از طریق این همکاری ها یک مدل همکاری درآورده ایم و می دانیم در حوزه های همکاری صنعت و دانشگاه چه نیازمندی هایی وجود دارد.
صدوقی در ادامه با بیان نقاط قوت موجود در دانشگاه ها و سرمایه گذاری های همراه اول در زمینه ایجاد شرکت های دانش بنیان گفت: با ایجاد شرکت های دانش بنیان که تجمیع کننده، توسعه دهنده و تولید کننده محتوا هستند، متولی رشد و توسعه در حوزه صنعت و دانشگاه خواهیم بود. در این زمینه اگر ایده خوبی در دانشگاه ها ایجاد شود، با سرمایه گذاری های لازم و اختصاص فضا، از آنها حمایت می شود.
صدوقی با بیان ارایه سرویس های نسل ۳ و ۴ همراه اول از سال گذشته، بر ایجاد کار و فعالیت در این حوزه تاکید کرد و گفت: در کشورهای در حال توسعه، با هر ۱۰ درصد رشد نفوذ باند پهن تلفن همراه، ۴/۱ رشد GDP را خواهیم داشت.
همراه اول برای حمایت هرچه بیشتر از استارتاپ ها و تولیدکنندگان اپلیکیشن موبایلی، از سال گذشته به شرکت سرمایه گذاری «نور دنا» اجازه داد که در صنایع و نقاط پر ریسک این حوزه سرمایه گذاری کند.
 طهرانچی رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز با اشاره به متناسب سازی تحصیل با اشتغال، گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم، فناوری رشد می کند و مردم از آن بهره می گیرند و اگر ما به عنوان دانشگاه به همراه صنعت این موضوع را جدی نگیریم نمی توانیم آن را مدیریت کنیم. همراه اول با شعار هیچکس تنها نیست و ما هم با شعار هیچ عالمی تنها نیست، سعی در پیشرفت علم و مدیریت فضای مجازی با بهره گیری از همه امکانات خواهیم داشت.
 افزایش ۲۵ برابری آنتن ها در ۳ مرز
در حاشیه این مراسم مدیرعامل همراه اول در پاسخ به سوالی از برنامه ریزی برای تسهیل برقراری ارتباطات زائران اربعین و امکان دیتای رایگان ۵ پیام رسان ایرانی و خارجی در مسیر زائران خبرداد.
وحید صدوقی گفت: پارسال تجربه موفقی در مکالمات زائران در ایام اربعین نداشتیم. سال گذشته 2 میلیون زائر به اربعین مشرف شدند که شبکه اپراتورهای عراقی توان سرویس دهی به این زائران را نداشت به صورتی که 4 روز قبل از اربعین 700 هزار نفر همراه اولی در شبکه رومینگ آپدیت شدند و به طور کلی 4 روز قبل از اربعین سرویس رومینگ قطع شد.
وی گفت: در ادامه نیز با توجه به رشد تعداد مشترکانی که در رومینگ آپدیت می شدند شبکه سیگنالینگ، زیرساخت و اپراتورهای عراقی پاسخگو نشدند و ارتباط قطع شد.
صدوقی گفت: امسال برای بهبود ارتباطات چندین کار انجام شده و وزیر ارتباطات نیز در سفر یک ماه پیش به عراق با وزارت ارتباطات، زیرساخت و اپراتورهای عراقی هماهنگی های لازم را انجام دادند.
مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه گفت: امیدواریم اپراتورهای عراقی سرویس بهتری به مشترکان رومینگ همراه اول ارایه دهند.
وی توضیح داد: همچنین با توجه به اینکه عمده محدوده خدمات رومینگ براساس تعرفه زیرساخت تامین می شود در حال آخرین مذاکرات برای اخذ تخفیف های بیشتر و اعلام نهایی نرخ تماس رومینگ با زائران و تماس رومینگ زائران با ایران هستیم.
صدوقی گفت: علاوه بر این امسال اقدام دیگری نیز انجام داده ایم که شامل ایجاد شبکه وای فای (وای فای آپلودینگ) است.
مدیرعامل همراه اول گفت: این سرویس مجموعاً در 9 نقطه به مشترکان ارایه می شود و قرار است با استفاده از این وای فای رایگان، دیتای 2 پیام رسان خارجی که بیشتر مورد استفاده مردم است و حداکثر 3 پیام رسان داخلی از جمله ساینا و بیسفون رایگان باشد.
وی با تاکید بر اینکه در 3 مرز مهران، شلمچه و چزابه نیز 25 سایت اضافه شده، گفت: سال گذشته در مرزهای خروجی 9 سایت اضافه شده بود که ترافیک 20 برابر شد و 20 هزار مشترک اپراتورهای دیگر ایرانی نیز از ظرفیت شبکه همراه اول در مرزهای ایران استفاده کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :