آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87929
تاریخ انتشار : 2 آذر 1394 11:51
تعداد بازدید : 1071

انتشار گزارش فروش جهانی گوشی در تابستان 2015

سامسونگ بیشترین فروش و هوواوی بیشترین رشد را داشت

مثل همه فصل ها شرکت های موبایل عملکرد مالی تابستان امسال را ارایه کردند که بر این اساس امسال تابستان 352/8 میلیون دستگاه گوشی در دنیا به فروش رسید. سامسونگ مثل چند فصل گذشته بیشتر از همه تولیدکنندگان گوشی فروخت و اول شد، اپل با دو گوشی گران قیمت باز هم جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و هوواوی با بیشترین رشد مثل چند سال گذشته باز هم با حفظ جایگاه، در رده سوم باقی ماند.

فناوران- بر اساس آماری که درباره عملکرد گوشی سازان بزرگ دنیا منتشر شده، اگرچه جایگاه ها همچون فصل گذشته تغییری نکرده اما موضوعی که به نظر جالب می رسد، پیشرفت چینی ها و قرار گرفتن نام آنها در میان 10 تولیدکننده برتر دنیاست. مثلا شیائومی و اوپو اگرچه شرکت های نوپایی هستند اما توانسته اند در میان بزرگ ترین تولیدکنندگان دنیا قرار گیرند.
بر اساس اطلاعات ارایه شده، سامسونگ در طول تابستان امسال 83/6 میلیون دستگاه گوشی فروخت و 23/7 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد. در این دوره سامسونگ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 میلیون دستگاه بیشتر گوشی فروخت.
اپل با فروش 46/1 میلیون دستگاه گوشی آیفون باز هم جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.
جالب است که فصل سوم سال یعنی آخرین فصلی که گوشی های آیفون قدیمی به فروش می رسند و پس از آن اپل نسخه جدیدی از گوشی هایش را روانه بازار می کند، با این حال میزان فروش گوشی های این برند نسبت به فصول قبل با کاهش همراه نمی شود حتی گاهی با افزایش فروش هم همراه می شود. بر این اساس اپل توانست نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ میلیون دستگاه بیشتر به فروش برساند. اپل در فصل سوم سال جاری میلادی 13/1 درصد سهم بازار موبایل را به خود اختصاص داده و نسبت به سال گذشته با 0/6 درصد رشد همراه شده است.در این مدت هوواوی هم 27/3 میلیون دستگاه گوشی فروخت و 7/7 درصد سهم بازار را به خود اختصاص دهد.
رشد سهم بازار این شرکت چینی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 2/5 درصد برآورد شده که نسبت به سال قبل 16 میلیون دستگاه افزایش فروش داشته و به این ترتیب میزان رشد فروش آن 71 درصد برآورد شده است.
در کل با فروش 352/8 میلیون دستگاه گوشی در طول سه ماهه تابستان، میزان رشد فروش گوشی در طول تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15/5 درصد همراه بود.
در این میان لنوو و موتورولا نیز بزرگ ترین افت را در این مدت زمان داشته اند.این شرکت 17/4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 21/3 میلیون دستگاه بوده است. بر این اساس لنوو با افت 2/1 درصدی همراه شده و میزان سهم اش از 7 درصد به 4/9 درصد کاهش یافته است.
با این حال لنوو- موتورولا جایگاه چهارم را در اختیار دارد.
در این میان شیائومی با افزایش فروش 1/4 میلیون دستگاه گوشی نسبت به سه ماهه قبل جایگاه پنجم را در اختیار دارد. با این حال میزان سهم شیائومی از بازار موبایل با کاهش 0/3 درصدی همراه بوده است و از 5/2 درصد به 4/9 درصد کاهش یافته است.
در میان سیستم های عامل نیز آندرویید و iOS همچنان جایگاه اول و دوم را در بازار در اختیار دارند و بلک بری و ویندوزفون با اختلاف بسیار در رده های بعدی جدول قرار گرفته اند.
 iOS اپل 13/1 درصد از سهم بازار سیستم عامل ها را در اختیار دارد. سهم مایکروسافت و ویندوز از بازار با 1/3 درصد کاهش به 1/7 درصد و بلک بری نیز با 0/5 درصد کاهش به 0/3 درصد رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :