آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87935
تاریخ انتشار : 2 آذر 1394 12:12
تعداد بازدید : 731

توصیه های ارتباطی زیرساخت به زائران اربعین

شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه ای خطاب به زائران اربعین حسینی، از آنان خواست با رعایت توصیه های ارتباطی، خدمات مورد نیاز خود را با کیفیت مناسب و بیشترین امکان برقراری تماس، دریافت کنند.

فناوران- شرکت ارتباطات زیرساخت خطاب به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین حسینی، توصیه هایی زیر را ارایه کرد: 
قبل از عزیمت به عتبات عالیات، از پرداخت آخرین قبض موبایل خود مطمئن شوید و حتی الامکان قبل از سفر، دریافت پیامک های تبلیغاتی روی موبایل خود را مسدود و حتی المقدور سیم کارت های اپراتورهای مختلف ایرانی را به همراه داشته باشید.
برای استفاده از امکانات ارتباطی بهتر با حفظ جنبه های امنیتی از گوشی های هوشمند استفاده کنید. قبل از نزدیک شدن به نواحی مرزی عراق، که احتمال تداخل شبکه های رادیویی دو کشور بیشتر می شود تنظیمات گوشی را به گونه ای انتخاب کنید که انتخاب شبکه (Network) روی آن به صورت  دستی (Manual) انجام شود و از تماس های تلفنی غیر ضرور و مکرر اجتناب کنید.
مدت زمان مکالمه خود را کاهش داده و طول پیامک های ارسالی را کم کنید.این کار ضمن کاستن از هزینه های شما، فرصت بهتری را برای سایر زوار ایجاد می کند.
برای تماس های خود ساعت معینی را مشخص نکنید و تماس ها را در طول شبانه روز توزیع کنید. قطعا در ساعت استراحت سایرین، برقراری ارتباط بهتر انجام می شود. در صورت غیر موفق بودن تماس، از تماس های مکرر در همان لحظه خودداری و این کار را به ساعت دیگری موکول کنید.
زائرانی که به صورت خانوادگی و یا گروهی مسافرت کرده اند، یک نفر را به عنوان نماینده انتخاب و سعی کنند تمامی تماس هایشان با ایران، از طریق وی صورت گیرد. برنامه و قرار ملاقات خود را به نحوی تنظیم کنید که برای پیدا کردن همسفران نیاز کمتری به استفاده از تلفن همراه و ارسال و دریافت پیامک داشته باشید.
حتی الامکان، از برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک در حین حرکت و جابجایی خودداری کنید.
برای برقراری تماس با تلفن ثابت در ایران، ابتدا شماره ۰۰۹۸ و سپس شماره تلفن ثابت در ایران به همراه کد شهر مورد نظر را (بدون صفر کد) شماره گیری کنید. برای تماس با تلفن همراه در ایران ابتدا شماره ۰۰۹۸ و سپس شماره موبایل را (بدون صفر اول شماره) شماره گیری کنید.
و در پایان اگر اقدام به خرید سیم کارت عراقی کردید، مراقب کلاهبرداری های احتمالی باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :