آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88019

گذر دلار از مرز 3600 تومان

بازار کامپیوتر به پرتگاه نزدیک تر شد

روز گذشته نرخ دلار آزاد از رقم سه هزار و 600 تومان هم گذشت و این موضوع به رشد بیشتر قیمت ها در بازار بدون مشتری کامپیوتر منجر شد.

فناوران- اگر چه خریداران نسبت به تشدید نوسان نرخ دلار آزاد واکنشی نشان نداده و همچنان بر موضع قبلی خود یعنی مقاومت در برابر خرید ایستاده اند، اما رشد بیشتر قیمت دلار آزاد موجب اعتراض گروه های فعال بازار کامپیوتر شده است و آنها اعلام کردند که در چنین آشفته بازاری توان ادامه حیات در بازار را ندارند.
به گفته آنها این رشد قیمت دلار غیر منطقی است و به نظر می رسد که بر خلاف پیش بینی ها کارشناسان مبنی بر موقتی بودن روند صعودی نرخ دلار، این جریان چندان موقتی نیست.
یک فعال بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: محموله های جدید به صورت محدود وارد بازار شده اند ولی در شرایط فعلی زمینه برای عرضه آنها به بازار وجود ندارد و این اجناس در انبارها مانده اند. وی می افزاید: البته اگر این کالاها به بازار تزریق شوند هم فرقی نمی کند. چرا که کالاها مشتری ندارند و هیچ خریداری راضی نمی شود در چنین شرایطی تن به خرید کالاهای گران قیمت دهد.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش می گوید: ادامه این شرایط غیر ممکن شده است و بازار حدود شش ماه است که در حالت نیمه تعطیل به سر می برد. در چنین شرایطی کسبه باید هزینه های جاری نظیر حقوق کارمند و کارگران، هزینه برق و آب و اجاره واحد فروشگاهی و از همه مهم تر حق عضویت و هزینه های جانبی که اتحادیه و سازمان های مروبطه می تراشند را به موقع پرداخت کنند که با توجه به شرایط فعلی این مهم امکان پذیر نیست.
این فعال بازار می افزاید: از روز گذشته که نرخ دلار رقم سه هزار و 600 تومان را رد کرد برخی از کسبه واحد فروشگاهی را تعطیل کردند. زیرا ادامه این شرایط اتلاف وقت است. به گفته فعالان بازار تنها در سه ماه اخیر در حدود 10 فروشگاه در مرکزخرید به صورت کامل تعطیل کرده و یا سرمایه خود را از بازار خارج کرده اند. به این ترتیب در صورت ادامه این روند شاهد تعطیلی بازار خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :