آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88021
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394 10:57
تعداد بازدید : 1013

وعده دبیر شورای عالی فضای مجازی:

سیاست های تشویقی برای استفاده از جویشگرها تدوین می شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: سعی داریم تا سیاست های تشویقی را برای اپلیکیشن هایی همچون جویشگرها که بیشترین مراجعه مردمی را دارند، بگذاریم تا مردم بیشتر به این سمت سوق یابند.

ایکنا- ابوالحسن فیروز آبادی، با بیان سیاست های شورا در حوزه تولید محتوای دینی و قرآنی در فضای مجازی گفت: افزایش و تشویق به افزایش محتوا در فضای مجازی کشور یکی از سیاست هایی است که به دنبالش هستیم. سعی داریم تا سیاست های تشویقی را برای اپلیکیشن هایی همچون جویشگرها، دانشنامه ها، رسانه های اجتماعی کاربر محور که بیشترین مراجعه مردمی را  دارند، بگذاریم تا مردم بیشتر به این سمت سوق 
یابند.
وی افزود: بازی های رایانه ای اولین موضوعی بود که در دوره جدید شورای عالی فضای مجازی و در برنامه ملی مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم بتوانیم کنسرسیوم تولید محتوا و کنسرسیوم جویشگر ملی را داشته باشیم تا بتوانیم پیوندی میان این دو برقرار کنیم و شاهد فعالیت ترکیبی از تولیدکنندگان محتوا و کسانی که در حوزه جویشگر ملی کار می کنند، باشیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم روز به روز شاهد افزایش میزان تولید و استفاده از محتوای ملی، داخلی و زبان فارسی در فضای مجازی باشیم.
فیروزآبادی پیش از این و در مراسم رونمایی از موتور جست وجوی پارسی جو گفته بود: یکی از مشکلات ما این است که در هر حوزه تعداد زیادی از افراد فعالیت می کنند که تعداد آن ها بیش از حد مجاز است. مثلا تعداد زیادی در مورد کامپیوتر شخصی فعالیت کردند، اما کم کم از صحنه خارج شدند اما چنین وضعی در حوزه ICT بیشتر به چشم می خورد، در حالی که اندازه این بازار در ایران محدود است و در حد و اندازه اقتصاد ملی نیست. 
وی گفته بود: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد جویش گر ملی باشیم که البته این مساله با یک گروه پژوهشی 50 یا 60 نفره صورت نمی گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :