آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88023
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394 11:4
تعداد بازدید : 898

تصویب برنامه بازی های رایانه ای فضای بازی سازی را امن می کند

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، گفت: تصویب برنامه ملی بازی های رایانه ای تحولی عظیم در این هنر-صنعت ایجاد کرده و باعث می شود تا بازی سازان داخلی فعالیت خود را در فضایی امن و بدون حضور متخلفان توسعه دهند.

تسنیم- حسن کریمی قدوسی با بیان لزوم سرعت عمل در تصویب برنامه ملی بازی های رایانه ای گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای با برنامه خود در مسیر پویایی این هنر– صنعت تلاش می کند اما تصویب برنامه ملی بازی های رایانه ای کمک بسیار بزرگی در جهت رشد کمی و کیفی و رفع بسیاری از موانع این صنعت است.
وی ادامه داد: بیش از 20 جلسه در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شده است و همه مسوولان مرتبط با این حوزه نظرات خود را ارایه کرده اند تا این برنامه تدوین شود.مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: برنامه ملی بازی های رایانه ای در قالب شش موضوع کلی شامل 12 ماده «حوزه نظارت»، «ارتقای نظام قضایی کشور در حوزه بازی»، «آموزش و پژوهش»، «فرهنگ سازی و آموزش عمومی»، «توسعه فضای کسب و کار» و «ساماندهی مجوزها و حمایت از آنها» است.
25 مهرماه سال جاری جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رییس جمهور برگزار و سیاست های مربوط به حمایت از تولید بازی های رایانه ای در کشور با بهره گیری از فرهنگ ایرانی-اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه در خصوص مفاد «برنامه ملی بازی های رایانه ای» که پیش تر در کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی تصویب شده بود، صحبت هایی انجام شد و قرار بود ادامه بررسی این برنامه در جلسه دو هفته بعد در این شورا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
البته پس از این جلسه انتقاداتی در مورد انتخاب این موضوع برای طرح در شورای عالی فضای مجازی مطرح شد. برخی معتقد بودند طرح ها و موارد دیگری از جمله پیوست فرهنگی و موضوع انحلال شوراهای موازی اولویت بیشتری از این موضوع دارد.قرار است نیمی از جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی به بررسی موارد باقی مانده این طرح اختصاص یافته و پس از آن موضوع انحلال شوراهای موازی بررسی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :