fanavaran
آخرین اخبار
   
    کد خبر : 88030
    تاریخ انتشار : 3 آذر 1394 11:23
    تعداد بازدید : 788

    جزییات حمایت 100میلیاردتومانی از صنایع الکترونیکی

    800 پروژه با حمایت صندوق توسعه صنایع الکترونیکی اجرا شد

    مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیکی گفت: این صندوق در سال 94 با اعتبار یک هزار میلیارد ریال از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیکی حمایت خواهد کرد.

    ایرنا - علی وحدت روز دوشنبه در حاشیه سمینار تبیین وظایف صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیکی در بوشهر گفت: این صندوق بیش از یک هزار طرح را حمایت کرده که از این شمار 800 پروژه به پایان رسیده است.
    وی بیان کرد: این 800 پروژه در حوزه های مختلفی از جمله الکترونیکی مصرفی، دفاعی، رفع نیازهای صدا و سیما، فناوری اطلاعات و شرکت های تولید کننده نرم افزار است.
    وحدت گفت: به منظور تقویت جدی اقتصاد مقاومتی و حوزه دانش بنیان از سوی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیکی توجه ویژه ای به موضوع الکترونیکی خواهد شد.
    وی با بیان اینکه در حوزه صنایع الکترونیکی ظرفیت نیروی انسانی بسیاری قوی در کشور وجود دارد افزود: حوزه صنعت الکترونیکی با داشتن مزیت هایی از جمله ایجاد ارزش افزوده فراوان، صادرات و فاقد آلایندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
    وحدت یادآور شد: در استان بوشهر با توجه به موقعیت و ظرفیت ها امکان توسعه صنایع الکترونیکی وجود دارد.
    وی افزود: نرخ کارمزد تسهیلات اعطایی این صندوق 6 تا 8 درصد که تعیین نرخ اصلی آن بستگی به سطح فناوری و نوع فعالیت دارد.
    وحدت با بیان اینکه میانگین زمان بازپرداخت این تسهیلات سه سال است بیان کرد: حد اعتباری برای هر درخواست کننده تسهیلات تا سقف 30 میلیارد ریال و اولویت پرداخت ها به تولیدهای داخلی، واحدهای ایجاد کننده اشتغال و فعال در حوزه صادرات و فناوری نوین و تحقیقات است.


    نظر شما    نمایش غیر عمومی
    تصویر امنیتی :