آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88034
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394 11:31
تعداد بازدید : 867

رییس بنیاد سعدی:

زبان فارسی را اینترنتی به جهانیان آموزش می دهیم

روز گذشته دومین گردهمایی موسسه های فعال آموزش زبان فارسی در جهان با حضور نمایندگان ۳۳ نهاد داخلی و خارجی در این زمینه به میزبانی بنیاد سعدی در تهران برگزار شد که در آن رییس بنیاد سعدی ضمن تشریح فعالیت های این بنیاد طی دو سال و نیم گذشته، برای نخستین بار از انجام اقداماتی برای آموزش زبان فارسی در فضای مجازی سخن گفت.

تسنیم - در این گردهمایی غلامعلی حداد عادل رویکرد بنیاد سعدی را همکاری با همه سازمان ها توصیف کرد و گفت: در فکر رقابت با موسسه ها و سازمان های دیگر نیستیم و آن قدر میدان کار را وسیع می دانیم که اگر همه دست به دست هم دهیم، باز هم کم است.
حداد عادل با بیان این که کشورهای جهان برای گسترش زبان خودشان، فراتر از مرزهای جغرافیایی تلاش گسترده ای می کنند، بیان کرد: مسلم است که گسترش زبان هر کشور در خارج از آن یک رابطه معناداری با اقتدار ملی آن کشور دارد. زبان فارسی به دلایل گوناگون همیشه مطلوب غیرایرانیان بوده است. در دهه های گذشته تلاش های زیادی برای آموزش و گسترش زبان فارسی در خارج از کشور انجام شده است، اما از سال ۱۳۸۵ ایده تاسیس یک موسسه و سازمان مستقل مانند سازمان ها و نهادهای دیگر کشورها برای گسترش زبان در کشور به ذهن رسید.
رییس بنیاد سعدی با بیان این که حداقل تجربه ۲۵ نهاد آموزش زبان در کشورهای مختلف را گردآوری کرده ایم که زیر نظر بالاترین مقام کشورشان اداره می شوند، گفت: بر این اساس شورای عالی انقلاب فرهنگی بنیاد مستقلی را به نام بنیاد سعدی تاسیس کرد که درحال حاضر بیش از دو سال و نیم از شروع کار رسمی آن می گذرد و سعی کرده است متناسب با وظیفه وسیع و مهمی که به عهده دارد، ساختار خودش را طراحی کند و گسترش کمی و کیفی داشته باشد.
حداد با بیان این که برای آموزش در فضای مجازی برنامه گسترده ای داریم، افزود: کارهایی را آغاز کرده ایم، اما هنوز در فضای مجازی حضوری با نام بنیاد سعدی نداریم و امیدوارم در سال آینده که توفیق برگزاری سومین گردهمایی را داشته باشیم، خبر خوشحال کننده به نتیجه رسیدن این کار را اعلام کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :