آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88037
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394 12:3
تعداد بازدید : 691

سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در زیرساخت های ارتباطی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه خدمات در بخش تلفن همراه منجر به توسعه اشتغال و کسب و کار دانست و گفت: در این زمینه دانشگاه ها باید با تمام ظرفیت برای تولید محتوای خدمات ارزش افزوده وارد این حوزه شوند.

فناوران- مرتضی براری در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری توسعه خدمات ارزش افزوده بربستر باند پهن بین دانشگاه شهید بهشتی و همراه اول، با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های ارتباطی، گفت: اکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان در توسعه زیرساخت سرمایه گذاری شده که این امر نشان می دهد بازار اقتصادی این بخش فعال است.
براری با بیان این که ارزش بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات درجهان سه هزار و 500 میلیارد یورو برآورد شده که سهم ایران از این بازار یک درصد است، افزود: دانشگاه ها برای رشد این سهم ناچیز، می توانند درزمینه افزایش آن به شرکت های فناوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کمک کنند.
معاون حقوقی دولت و امور مجلس، با بیان راه اندازی مرکز رشد توسعه دهنده فناوری اطلاعات در دانشگاه شهید بهشتی گفت : سه سال پیش شرکت دانش بنیان در حوزه تلفن همراه در دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شد که طی سه سال این شرکت موفق به جذب 200 میلیارد تومان بازار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :