آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88116
تاریخ انتشار : 4 آذر 1394 13:4
تعداد بازدید : 1560

نماینده شیراز: فروش «مخابرات راه دور» خلاف است

بزرگ ترین کارخانه استان فارس با مبلغ متری ۲۰۰ هزار تومان به مزایده گذاشته می شود.

جنوب نیوز- کارخانه مخابرات راه دور استان فارس همان محلی است که برای اولین بار کارت سوخت کشور را تولید کرد و از گذشته های دور تولیدات عمده ایران را بر عهده داشته که با تغییر مدیریت و فروش آن به بخش خصوصی روزگار سیاهی را تجربه کرد.اخراج و تعطیلی کارخانه، خودکشی کارگر، تجمع کارگران و خانواده های آن ها در چند سال آخر به این نتیجه رسید که حقوق و مطالبات کارگران را پرداخت و سپس در کارخانه بسته شود.بسته شدن این کارخانه بزرگ ازیک طرف و از طرفی دیگر موضوع به مزایده گذاشتن آن به نرخ پایه ۲۰۰ هزار تومان از سوی دیگر سیه روزی صنعت فارس را نشان می دهد. امروز در شهر شیراز هیچ زمین، ملک و یا چیزی دیگری به نرخ ۲۰۰ هزار تومان وجود ندارد که این کارخانه با وسعت فراوان باید با این نرخ به مزایده گذاشته شود.
اما نماینده شیراز در مجلس در گفت وگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه این موضوع را منتفی می دانیم، گفت: انجام این کار طبق قانون خلاف است و هیچ ارگانی حق برگزاری این مزایده را ندارد.
جعفر قادری ادامه داد: طبق قانون مراکزی که زیرپوشش حمایت از صنایع هستند هیچ دستگاهی حق فروش اموال آن ها را ندارد. اگر قرار بر چنین اتفاقی نیز باشد باید مطابق قانون یک گروه از کارشناسان نرخ پایه را مشخص کنند و در غیر این کار از پایه خلاف قانون بوده است.
وی بابیان اینکه متری ۲۰۰ هزار تومان به معنی چوب حراج به صنعت فارس زدن است، گفت: نمی دانم که این رقم از کجا به دست آمده اما هرچه هست جای تاسف دارد.
اما نماینده دیگر شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بیکار شدن کارگران این مجموعه کافی نبود که امروز برخی به فکر آتش زدن به کل کارخانه افتاده اند.
حسین ذوالانوار تاکید کرد: صنعت فارس بازیچه دست برخی از افراد شده که به دنبال رانت های خود این گونه کارخانه مخابرات راه دور را تعطیل کردند. برگزاری این مزایده کاملا خلاف قانون است و مسولان استان باید به این حرکت مقابله کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :