آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88249
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394 11:52
تعداد بازدید : 1112

وزیر ارشاد اعلام کرد:

ایران درباره پیوستن به کنوانسیون برن تصمیم گیری می کند

نخستین جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

فناوران- علی جنتی در این جلسه گفت: یکی از سیاست هایی که ما از آغاز کار خود دنبال کرده ایم، برون سپاری برخی از تصدی گری ها به بخش خصوصی است. یکی از اولین موارد این اقدامات، برگزاری نمایشگاه «فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال» بوده است.
وزیر ارشاد با تاکید بر  اهمیت حوزه اقتصاد و فرهنگ و لزوم توجه به آن گفت: یکی از کارهایی که در این دو سال و اندی انجام داده ایم بحث اقتصاد فرهنگ و هنر و اقتصاد خلاق می باشد که به نتایج خوبی دست پیدا کرده ایم که جایگاه این بخش در نمایشگاه خالی است و باید توجه ویژه ای به آن بشود.
وی گفت: می بایست اتاق فکری دایمی برای ایجاد رونق کسب و کار در زمینه رسانه های دیجیتال برگزار و نتایج آن در نمایشگاه فناوری اطلاعات و
 رسانه های دیجیتال منتشر شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آینده ای که پیش رو داریم، دنیایی دیگر است و باید قبل از وقوع پیش بینی شود و آغاز آینده پژوهی در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ایده بسیار خوبی است. در خصوص پیوستن به کنوانسیون های برن یا پاریس، مطالعه ای پژوهشی در حال انجام است. نتیجه این پژوهش می تواند به اخذ تصمیم کمک کند.
جنتی همچنین بر موضوعاتی از جمله نوع حمایت از ناشران دیجیتال، رعایت امنیت اخلاقی و اجتماعی توسط سایت های فعال و ساماندهی این سایت ها تاکید کرد.
در ادامه این جلسه سید مرتضی موسویان، رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گزارشی از برنامه های عملیاتی سومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجتال ارایه کرد و گفت: این نمایشگاه از تاریخ ٢٧ الی ٣٠ بهمن ماه به مدت ٤ روز برگزار خواهد شد و امیدواریم با توجه به افزایش ساعت کاری نمایشگاه از ٤ به ٦ بعد از ظهر، شاهد بازدیدکنندگان بیشتری باشیم.
وی افزود: پیشنهاد اولیه برای شعار نمایشگاه امسال داده شده است که در جلسه دوم با نظرات دیگر اعضا به تصویب خواهد رسید.
 بر اساس این گزارش در احکامی جداگانه نصراله جهانگرد، غلامرضا خلیل ارجمندی، حسین کریمی قدوسی، سعید اسدی، سید حسین پاریاب، پرویز سبزکار، شهرام حاج قربانی دولابی، محمود صلاحی، سعید رسول اُف، محمدرضا طلایی، سید مرتضی موسویان، جواد موحد، هومن حاجی پور، ابراهیمی، روستایی، علی اصغر کاراندیش، نعمتی انارکی، سیدضیا به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال منصوب شدند.
در متن حکم هر یک از اعضای شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال آمده است: نظر به اهمیت فرهنگ سازی در حوزه رسانه های دیجیتال و آشنا کردن آحاد مردم با ظرفیت ها فرصت ها و چالش های این فضای فرهنگی و نیز لزوم بستر سازی در فضای رسانه های دیجیتال؛ با توجه به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «عضو شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال» منصوب می شوید. امید است با استعانت از درگاه ایزد متعال و حضور مؤثر در جلسات شورا و ارایه ایده های نو در حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی و برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد مهم فرهنگی موفق باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :