آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88252

محبوب‌ترین برندها در بازار اسپیکر

لاجیتک حرف اول را می زند

اگر چه بازار خرید و فروش کامپیوتر روزهای سرد و کسادی را سپری می کند و عبور قیمت دلار آزاد از رقم سه هزار و 620 تومان در آخرین روزهای هفته گذشته به این رکود دامن زده است، اما برخی از کالاها مخاطبان خود را در بازار حفظ کرده اند.

فناوران- نمونه اش همین اسپیکرها که رشد استفاده از گوشی های موبایل و تبلت برای گوش دادن و پخش موسیقی موجب شده است بازار نمونه های پرتابل این کالا در سال های اخیر رونق گیرد.
به این ترتیب بیشتر افرادی که قصد دارند از گوشی موبایل برای پخش موسیقی برای دوستان و یا خانواده استفاده کنند به سراغ این اسپیکرها می روند و بازار این کالا را تا حدوید سرپا نگه داشته اند. شاید به همین دلیل باشد که در بازار این کالا بر خلاف تجهیزات دیگر شاهد حفظ تنوع بالا هستیم.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر و تجهیزات جانبی؛ این کالا نیز مانند گوشی موبایل، هندزفری و کالاهایی از این قبیل بازاری چهار فصل دارد، اما در هفته های گذشته در بازار این کالا نیز با رکود مواجه شده ایم.
آنها می گویند: این رکود به دلیل کاهش مراجعه به بازار است و کسبه بازار، به بهانه نوسانات نرخ دلار آزاد تغییرات چندانی روی قیمت این کالاها اعمال نکرده اند و به همین دلیل به نظر می رسد در آینده نزدیک بازار این کالا به وضعیت قبلی بازگردد.
علی روزبه یک فعال بازار در این زمینه می گوید: رشد قیمت حبابی بیش نیست و به نظر می رسد که در صورت تثبیت نرخ دلارآزاد وضعیت بازار این کالا نیز ثابت شود.
به گفته آنها در بازار این کالا برندهای لاجیتک، A4TECH، جینیوس و تسکو فروش خوبی دارند.
اما برخی از عرضه اندام برندهای بی نام و نشان چینی در بازار خبر داده و اعلام می کنند که این محصولات بی کیفیت از سوی کروه خاصی مورد استقبال قرار گرفته و مخاطبان محدودی دارد.
همچنین بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی، در بازار اسپیکر برند لاجیتک با کسب 23.9 درصد در صدر محبوب های بازار قرار گرفته است. پس از این برند هم میکرولب در رده دوم محبوبهای بازار اسپیکر ایستاده است. سهم محبوبیت اسپیکرهای این برند در بازار ایران 20.9 درصد است. 
در رتبه های بعدی هم فراسو و جنیوس به ترتیب با کسب 19.3 درصد و 13.4 درصد از سهم محبوبیت بازار ایستاده است. 
تسکو و ادی فایر هم به ترتیب با کسب 11.1 درصد و 11 درصد در رتبه های بعدی ایستاده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :