آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88254
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394 12:6
تعداد بازدید : 1198

فقط هفته ای یک بار موبایل تان را شارژ کنید

با ابتکار محقق ایرانی دوره پسادکتری دانشگاه آکسفورد شارژ نسل جدید گوشی های هوشمند هفته ای یک بار خواهد بود.

خبرگزاری مهر- دکتر پیمان حسینی محقق ایرانی دانشگاه آکسفورد که هم اکنون به عنوان پایه گذار شرکت Bodle Technologies فعالیت دارد، ماده هوشمند جدیدی ساخته که با استفاده از آن عملا نیاز زیادی به انرژی الکتریکی یا همان فرآیند شارژ کردن برای راه اندازی گوشی هوشمند نخواهد بود.
دکتر حسینی برای تحقق این ایده و عملیاتی ساختن آن همکاری نزدیکی با دانشگاه آکسفورد داشته و در این راستا بودجه مالی قابل توجهی نیز از صندوق بنیاد علوم آکسفورد موسوم به OSI دریافت کرده است. این صندوق به عنوان بازوی سرمایه گذاری مربوط به حوزه نوآوری های دانشگاه محسوب می شود و بودجه ۳۲۰ میلیون پوندی خود را در اختیار طرحهای مشابه دکتر حسینی قرار می دهد.
شرکتی که حسینی آن را هدایت می کند هم اکنون در حال گفتگو با بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات الکترونیکی جهان است که وی بنا به دلایل قانونی نمی تواند نامی از آنها به زبان بیاورد.
این فناوری جدید بر مبنای همان فناوری است که هم اکنون در ساخت لوح فشرده DVD با قابلیت درج چند باره اطلاعات روی آنها به کار گرفته می شود. بر این اساس از پالس های الکتریکی برای خلق نمایشگرهای پیشرفته واضح استفاده می شود که نیازی به جریان الکتریسیته نداشته و جالب اینکه حتی در زیر نور خورشید نیز به راحتی قابل 
رؤیت هستند.
این محقق ایرانی می گوید: ما می توانیم بازار کاملا جدیدی را ایجاد کنیم. برای استفاده از سیستم های همراه نظیر گوشی یا ساعت هوشمند چاره ای ندارید جز اینکه آنها را شب هنگام یا زمان هایی که نیاز کمتری به آنها دارید شارژ کنید اما با استفاده از فناوری جدیدی که ما ارایه کرده ایم شاید نیاز باشد که تنها یک بار در هفته آنها را شارژ کنید.
از این فناوری جدید حتی می توان در تولید پنجره های هوشمند نیز استفاده کرد، بازار پرسودی که تا سال ۲۰۱۷ ارزشی بالغ بر دو میلیارد دلار خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :