آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88287
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394 13:36
تعداد بازدید : 897

قاچاق موبایل 8 درصد افزایش یافت

در جلسه ویژه استانداری تهران اعلام شد، ۶۸ میلیارد تومان کالای قاچاق در ۸ ماهه نخست امسال در گمرک کشف شده که گوشی موبایل و پوشاک در صدر همه کالاها بوده است.

خبرگزاری مهر- صبح روز چهارشنبه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران در طبقه ۱۶ ساختمان استانداری تهران به ریاست سید حسین هاشمی استاندار تهران برگزار شد.
در این جلسه از سوی ستاد مبارزه با کالاهای قاچاق اعلام شد: در ۷ ماهه امسال ۲ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده که لوازم خانگی، پوشاک، سیگار، تجهیزات پزشکی و آرایشی بوده است. همچنین نظارت بر صرافی ها و فروشگاه هایی که با برندهای خارجی تقلبی یا بدون مجوز اقدام به نصب تابلو کرده بودند برخورد شد.
مدیرکل گمرک تهران گفت: در دوره هشت ماهه امسال ۵۸۱ پرونده تشکیل شده که ۶۸ میلیارد تومان رقم ریالی آن است و مهمترین آنها پوشاک، لوازم خانگی، خودرو، کفش، دارو، لپ تاپ، موبایل، سیگار و کودشیمیایی بوده که هم اکنون پرونده آنها در حال رسیدگی است. همچنین پوشاک و لوازم خانگی و تلفن همراه بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده در گمرک تهران است که باید گفت کشفیات نسبت به سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است.نیروی انتظامی هم در این جلسه اعلام کرد: ارزش ریالی کالاهای کشف شده ۱۴ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :