آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88288
تاریخ انتشار : 7 آذر 1394 13:38
تعداد بازدید : 1147

نیویورک تایمز مدعی شد:

حمله گسترده هکرهای ایرانی به مقامات آمریکایی

رسانه های آمریکایی از تشدید حمله هکرهای ایرانی و تلاش برای سرقت اطلاعات دولتی این کشور خبر داده و مدعی شده اند که جدیدترین این حملات وزارت خارجه آمریکا را هدف قرار داده است.

خبرگزاری فارس- نیویورک تایمز نوشته است که این حملات ظرف یک ماه گذشته رخ داده است.
در اخبار منتشر شده قدرت سایبری ایران قابل توجه محسوب و ادعا شده که هکرهای ایرانی پس از شناسایی تعدادی از مقامات وزارت خارجه آمریکا که در حوزه ایران و خاورمیانه تخصص دارند، به ایمیل و حساب آنها در شبکه های اجتماعی نفوذ کرده و داده های شان را سرقت کرده اند.
نکته قابل تامل این است که وزارت خارجه آمریکا تنها پس از هشدار فیس بوک در مورد نفوذ هکری به حساب کارکنان وزارت خارجه آمریکا متوجه موضوع شده 
است.
یکی از مقامات آمریکایی که نامش فاش نشده در این مورد گفته است: این حملات با دقت طراحی شده و نشان دهنده میزان اطلاعات ایرانی ها از هویت افرادی است که روی موضوعات مربوط به ایران کار می کردند.
آمریکا مهارت های سایبری ایران را به اندازه روسیه یا چین نمی داند، اما معتقد است این مهارت ها در حال گسترش است. هکرها بعد از نفوذ به حساب کاربری کارکنان جوان وزارت خارجه آمریکا به حساب های دوستان آنها در پست های مختلف دولتی نیز دسترسی یافته اند. این نوع حمله با حملات روسی که به منظور سرقت اطلاعات ایمیل های غیرمحرمانه وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت، تفاوت دارد.
بررسی های iSight نشان داده که حملات هک ایران بر ضد منافع آمریکا در زمان انجام مذاکرات هسته ای متوقف شده و روی رژیم صهیونیستی و داعش متمرکز شده است. اما حملات مذکور دو هفته پس از پایان مذاکرات هسته ای توسط ایران از سر گرفته شده و 1600 نفر شامل دانشگاهیان، دانشمندان، مقامات اجرایی، وزرای دولتی، نهادهای آموزشی، روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر را در برگرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :