fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 88291
  تاریخ انتشار : 7 آذر 1394 13:44
  تعداد بازدید : 1221

  اینترنت بالونی گوگل وارد مرحله جدیدی شد

  بالون های گوگل که برای پرواز در جو زمین و ارائه خدمات اینترنت رایگان در نقاط دورافتاده طراحی شده اند، بعد از گذشت سه ماه عملکرد موفقیت آمیزی داشته اند.

   خبرگزاری فارس- در قالب این طرح که Project Loon  نام دارد سیگنال های 4G LTE  از بالن های در حال پرواز در ارتفاع 18 کیلومتری زمین برای استفاده ساکنان نقاط مختلف ارسال می شود.
  برای موفقیت این طرح باید هزاران بالن به طور مداوم در پرواز باشند تا پوشش سلولی مورد نیاز به منظور دسترسی به اینترنت بی سیم ممکن شود. همچنین به دلایل اقتصادی و لجستیکی این بالن ها باید تا حداکثر مدت ممکن در آسمان باقی بمانند.
  بالن های اولیه گوگل هم اکنون بیش از صد روز است که با موفقیت در جو زمین در حال گردش هستند و این بدان معناست که هدف اولیه گوگل برای اجرایی کردن طرح مذکور محقق شده است. بالن های یاد شده به گونه ای طراحی شده اند که به فعالیت خود در دمای منفی 60 درجه سانتیگراد هم ادامه می دهند. دمای هوا در ارتفاع 18 کیلومتری زمین معمولا در همین حد و حتی کمتر است.
  گوگل می گوید قبلا به افراد زیادی برای کنترل و مدیریت این بالن ها نیاز بود که حال به تنها دو نفر کاهش یافته است. همچنین یک سیستم خودکار پرتاب بالن هم توسط این شرکت ابداع شده که مشکلات امنیتی و فنی قبلی را به حداقل رسانده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :