آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88371
تاریخ انتشار : 8 آذر 1394 14:11
تعداد بازدید : 1178

اعلام طرح جدید تامین سرمایه در گردش صنایع کوچک

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اعلام طرح جدید این صندوق برای تامین سرمایه در گردش واحد های صنایع کوچک، گفت: فرمول هایی را طراحی کردیم که صنایع کوچک بتوانند بدون مراجعه به بانک بتوانند تسهیلات بگیرند که این موضوع را به عنوان محصول جدیدمان از شهریورماه عرضه کرده ایم.


ایسنا- علی تعقلی با بیان این که فرمول هایی را برای تامین سرمایه در گردش صنایع کوچک طراحی کرده ایم، گفت: تولید کنندگان می توانند به ما مراجعه کنند و با دریافت ضمانت نامه به صورت قسطی اقدام به خرید مواد اولیه کنند بدون این که نیاز به مراجعه به بانک و اخذ تسهیلات داشته باشند.مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیان این که در اصناف حلقه واسط بین فروشنده مواد اولیه و تولید کننده هستیم، ادامه داد: در این میان تسهیلات واقعی را فروشنده ماده اولیه به تولید کننده ارایه می کند، چراکه این مواد اولیه بعضا در انبارها مانده است. 
تعقلی افزود: از همین رو ما این اتصال را بین فروشنده و تولید کننده ایجاد و حلقه بین صنایع بزرگ و کوچک را تدوین کردیم؛ بنابراین مواد اولیه به صنایع کوچک برای تولید می رسد و نیازی نیست که تسهیلات دریافت کنند. 
وی تصریح کرد: فروشنده مواد اولیه پولش را از خریدار در مواعد مقرر سه یا چهار ماهه دریافت می کنند و تضمین این معاملات نیز به عهده ماست. 
به گفته مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، با این طرح فروشنده خیالش راحت است که جنسش را فروخته و در موعد مقرر پول خود را دریافت می کند و اگر خریدار پول او را ندهد صندوق این مبلغ را به فروشنده ارایه می کند. 
وی سقف صدور ضمانت نامه برای هر واحد تولیدی را سه میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در دو ماه ابتدایی آغاز طرح بیش از 100 میلیارد تومان تقاضا برای ما آمده که ما از بین آنها طرح های اقتصادی و منطقی را می پذیریم. 
مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ادامه داد: از میان تقاضاهای ارائه شده تاکنون 30 درصد آنها را مصوب و حدود نیمی از این تقاضاهای مصوب را نیز پرداخت کرده ایم و مابقی آنها به تدریج انجام می شود.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :