آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8863
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1391 3:21
تعداد بازدید : 469

با مراجعه به سامانه «قیمت مرجع» ارزش روز واحدهاي مسكوني خود را تخمين بزنيد

در آستانه فصل نقل و انتقالات با رجوع به سامانه قيمت مرجع تهراني ها به صورت آزمايشي مي توانند ارزش روز واحد هاي مسكوني را تخمين بزنند.

ایسنا- مصطفي قلي‌خسروي رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك درباره‌ تعيين قيمت ملك براساس كدپستي گفت: اين طرح در راستاي كنترل قيمت مسكن و اجاره‌بهاي آن در سال جاري قرار است اجرايي شود.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه اين طرح از سوي وزارت راه و شهرسازي در دست اجراست، بايد گفت در مراحل اوليه كار به سر برده و همان طرحي است كه قرار بود براي كنترل اجاره بها اجرايي شود.

 قلي‌خسروي با تاكيد بر اينكه طرح هنوز در حال پيگيري است، افزود: هنوز نه آدرس سامانه براي رجوع به جزييات طرح مشخص است و نه به مرحله‌ اجرا رسيده است.

 رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك درباره‌تعداد معاملاتي كه در روز ثبت مي‌شود، تصريح كرد: با وجود اينكه در فصل نقل و انتقالات هستيم روزانه شش تا هفت هزار معامله ثبت مي‌شود كه اين رقم نشان‌دهنده ركود در معاملات بازار مسكن است.

 پيش از اين شركت پست جمهوري اسلامي ايران اعلام كرده بود كه به زودی امکان رویت قیمت رسمی و واقعی ملک از طریق ورود کد پستی میسر خواهد شد.

 بر اساس اين طرح تهرانی از این پس می‌توانند با مراجعه به سایت اعلام «قیمت مرجع» و ورود کد پستی قیمت واقعی ملک مسکونی خود را رویت کنند.

 سایت اعلام «قیمت مرجع» که ترکیبی از سامانه رهگیری و سامانه کد پستی و نقشه GIS شهر تهران است، ظرف دو هفته آینده به صورت آزمایشی از سوی وزارت راه و شهرسازی شروع به فعالیت می‌کند و از ابتدای فصل نقل و انتقال همه مالکان آپارتمان‌های مسکونی، همه متقاضیان خرید مسکن و همه مشاوران املاک می‌توانند با مراجعه به این سامانه ارزش روز واحد مورد نظر خود را رویت کنند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :