آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88632
تاریخ انتشار : 14 آذر 1394 11:47
تعداد بازدید : 910

همایش CDN دی ماه برگزار می شود

همایش تبیین راهکارهای توسعه شبکه های توزیع محتوا بر بستر شبکه ملی اطلاعات با هدف بررسی ابعاد مختلف اجرای این طرح در کشور برگزار می شود.


خبرگزاری مهر - علی اصغر انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات درباره  برگزاری همایش CDN با هدف بررسی ابعاد مختلف اجرای این طرح در کشور گفت: راه اندازی مراکز توزیع محتوا باید از نظر اندازه و کشش بازار و نیز فعالیت ها، کسب و کارها و توجیه اقتصادی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد. از سوی دیگر روش های پیاده سازی این طرح نیز براساس واقعیت های شبکه موجود ارتباطی کشور، باید ارزیابی شود.
وی با بیان اینکه در این همایش نیاز به بومی سازی محتوا در شبکه ارتباطی کشور، روش های پیاده سازی و بومی سازی مرتبط مورد توجه قرار خواهد گرفت ادامه داد: در این همایش ذی نفعانی در زنجیره ارزش CDN قرار دارند شناسایی شده تا از طریق تقویت این فعالان، بازار تولید و توزیع ترافیک و محتوای محلی و ارائه خدمات محتوا بر این بستر، تقویت شود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات، رسیدن به اکوسیستم پهن باند در کشور را به واسطه ارایه خدمات محلی محتوا امکان پذیر عنوان کرد و گفت: به همين منظور همایش راهکارهای CDN توسط سازمان فناوری اطلاعات و با همکاری برخی از اپراتورهای ارتباطی ۶ و ۷ دی ماه امسال برگزار می شود.
انصاری درباره برگزاری کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی در خصوص مراکز توزیع محتوا گفت: قرار است در این همایش به صورت نمونه از دو شبکه توزیع محتوا بر بستر رایانش ابری مراکز داده رونمایی 
کنیم. 
براساس این گزارش اطلاعات مربوط به همايش تبيين راهكارهای شبكه ای توزيع محتوا بر بستر شبكه ملی اطلاعات، در پايگاه اطلاع رسانی 
nin-hamayesh.ir در دسترس است است.
تبیین چالش ها و راهکارهای طراحی و پیاده سازی، تبیین راهکارهای مشارکتی دولت با ذینفعان اکوسیستم این شبکه ها، تبیین خدمات و کسب و کارهای نو ظهور، امکان سنجی زیرساختی و فنی، تبیین هزینه و سوددهی، تبیین اهمیت و راهکارهای توسعه و آموزش راه حل های موجود در ایجاد این شبکه ها از جمله محورهای این کنفرانس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :