آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88658
تاریخ انتشار : 14 آذر 1394 12:54
تعداد بازدید : 1007

آغاز ثبت نام وزارت ارتباطات از بازی سازان برای دریافت تسهیلات

ثبت نام شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای برای دریافت تسهیلات از وزارت ارتباطات آغاز شد.


فناوران- طبق توافق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بنیاد ملی بازی های رایانه ای مبنی بر اعطای وام برای شرکت های بازی سازی، دبیر وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ازآغاز ثبت نام شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای برای دریافت تسهیلات وجوه اداره شده، خبرداد.
حسین صمیمی، دبیر وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای می توانند طرح های فناورانه خود را حول محورهای ایجاد زیرساخت های بازی های رایانه ای، تولید بازی روی سکوهای PC، موبایل و تبلت تهیه و ارسال کنند.
وی افزود: با توجه به اهمیت تقویت صادرات در این حوزه، یک محور حمایتی نیز به بحث بازار سازی و کمک به توسعه صادرات بازی های رایانه ای اختصاص داده شده است.
بنابراین گزارش شرکت های متقاضی باید به این نشانی مراجعه و با مطالعه راهنمای ثبت نام، نسبت به تکمیل دقیق و کامل مدارک اقدام کنند.
صمیمی در مورد تصویب سیاست ها و اقدامات کلان مربوط به بازی های رایانه ای توسط شورای عالی مجازی گفت: این اقدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قدمی در راستای تحقق سیاست های مذکور بوده و امید است باعث تقویت شرکت های فعال در این حوزه و رونق صادرات بازی های فاخر ایرانی شود.
شایان ذکر است فراخوان حمایت از شرکت های فعال در حوزه بازی های رایانه ای از 8 آذر لغایت 20 آذر ادامه خواهد داشت.
در خبر دیگری از بنیاد ملی بازی های رایانه ای،  دبیرخانه کنفرانس «بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها» مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس را تمدید کرد.
دبیرخانه این کنفرانس به اطلاع آن دسته از پژوهشگرانی که تا به حال موفق به ارسال مقاله خود نشده اند می رساند به دلیل تماس های مکرر با دبیرخانه کنفرانس، مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۴ تمدید شده است.
همایش بازی های رایانه ای 28 تا 30 بهمن امسال توسط دانشگاه اصفهان و بنیاد ملی بازی های رایانه ای با همکاری برخی شرکت ها مانند مخابرات استان اصفهان برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :